• четврток, 18 јули 2024
Богоев: СДСМ јасно кажува дека е на страната на ЕУ

Богоев: СДСМ јасно кажува дека е на страната на ЕУ

Скопје, 18 март 2024 „СДСМ е на вистинската страна, страна којашто е прогресивна, страна кој...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 19 март 2024              ...

Мисајловски: Очекувам голема победа на изборите во ИЕ 2

Мисајловски: Очекувам голема победа на изборите во ИЕ 2

Скопје, 18 март 2024 Очекувам голема победа на изборите во Изборната единица 2 и не само там...

Зеленски се заблагодари на ЕУ за создавање нов фонд за помош

Зеленски се заблагодари на ЕУ за создавање нов фонд за помош

Киев, 18 март 2024 (МИА) – Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, им се заблагодари на раково...

Соопштение од ФИНКИ испратено до Владата и Министерството за образование и наука

Соопштение од ФИНКИ испратено до Владата и Министерството за образование и наука

18 март  До Министерс...

Експерти: Нема докази за оштетување на мозокот кај пациенти со т.н Хавана синдром

Експерти: Нема докази за оштетување на мозокот кај пациенти со т.н Хавана синдром

Вашингтон, 18 март 2024 (МИА) – Истражувачкиот тим на американската влада не откри значајни физички...

Пленковиќ: Постапките на Милановиќ и СДП се мини-пуч

Пленковиќ: Постапките на Милановиќ и СДП се мини-пуч

Загреб, 18 март 2024 (МИА) – Премиерот и претседател на Хрватската демократска заедница (ХДЗ) Андреј...

Димитриеска Кочоска: Идната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе го зголеми растот на економијата

Димитриеска Кочоска: Идната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе го зголеми растот на економијата

18 март 2024  „Ние многу внимаваме во ветувањата. Значи ни...

Робињо го обвини италијанскиот правосуден систем за расизам

Робињо го обвини италијанскиот правосуден систем за расизам

Робињо го обвини италијанскиот правосуден систем за расизам Рио де Женеиро, 18 март 2024 (МИА)

Книжевен портрет на Венко Андоновски

Книжевен портрет на Венко Андоновски

Скопје, 18 март 2024 (МИА) - На Филолошкиот факултет „Блаже Конески” во Скопје вечерва се одржа &nbs...

Ковачевски од Куманово: СДСМ има јасна визија за просперитетна иднина

Ковачевски од Куманово: СДСМ има јасна визија за просперитетна иднина

Куманово, 18 март 2024 (МИА) - СДСМ е опцијата која ги исполнува ветувањата на граѓаните и е опција...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

19 Март 2024 Брисел – Нова рунда дијалог на ниво на главните преговарачи на...

Ердоган му честиташе на Путин и уште еднаш се понуди да посредува во решавањето на конфликтот со Украина

Ердоган му честиташе на Путин и уште еднаш се понуди да посредува во решавањето на конфликтот со Украина

Истанбул, 18 март 2024 (МИА) – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска му честиташе на својо...

Димитровска: Само 300 од вкупно 1 500 институции доставија податоци за службените возила кои ги користат

Димитровска: Само 300 од вкупно 1 500 институции доставија податоци за службените возила кои ги користат

Скопје, 18 март 2024 (МИА) – Само 25 проценти или 300...

Нетанјаху се согласи да испрати официјални лица во Вашингтон за да разговараат за израелската операција во Рафа

Нетанјаху се согласи да испрати официјални лица во Вашингтон за да разговараат за израелската операција во Рафа

Вашингтон, 18 март 2024 (МИА) – Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска се согласи да испрати...

Image

Остани поврзан