• петок, 19 април 2024
Пендаровски: Последниот документ што го потпиша, писмото до ЕУ, е политичкиот тестамент на Борис Трајковски

Пендаровски: Последниот документ што го потпиша, писмото до ЕУ, е политичкиот тестамент на Борис Трајковски

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) - Во Националната опера и балет вечерва се одржа Комеморативен концер...

Арсовска со Нова алтернатива ќе настапи самостојно на претстојните парламентарни избори

Арсовска со Нова алтернатива ќе настапи самостојно на претстојните парламентарни избори

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) - Партијата Нова алтернатива (НА), чија лидерка од неодамна е градона...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

27 февруари 2024  Скопје - Средба на Клубот за младински прашања и пол...

Бојмацалиев: Нема хаос и опструкции во управните служби, МВР точно организирало и предвидело се

Бојмацалиев: Нема хаос и опструкции во управните служби, МВР точно организирало и предвидело се

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) - Не е вистина дека некој нешто сменил, се работи за уште една лажна...

Европски лидери се состанаа во Елисејската палата на покана на Макрон, кој повика на поголема поддршка за Украина

Европски лидери се состанаа во Елисејската палата на покана на Макрон, кој повика на поголема поддршка за Украина

Париз, 26 февруари 2024 (МИА) -  Францускиот претседател Емануел Макрон повика за повеќе оружје...

Министерство за финансии на САД:  Борбата со обидите за избегнување на санкциите против Русија дава резултат

Министерство за финансии на САД: Борбата со обидите за избегнување на санкциите против Русија дава резултат

Вашингтон, 26 февруари 2024 (МИА) Предупредувањето на Вашингтон за можно воведување санкции против с...

Еколошки активисти осудени за попречување на Вимблдон

Еколошки активисти осудени за попречување на Вимблдон

  Лондон, 26 февруари 2024 (МИА) – Лондонскиот Суд за прекршоци прогласи денеска за вин...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

27 Февруари 2024 БРИСЕЛ - Специјалниот претставник на ЕУ за Западен...

Маричиќ: Опозицијата нема план ниту намера за членство во ЕУ, време е да заземе посериозен однос

Маричиќ: Опозицијата нема план ниту намера за членство во ЕУ, време е да заземе посериозен однос

Скопје, 26 февруари 2024  ДПМНЕ нема план ниту намера за решавање на стратешките прашањ...

Кенеди Џуниор: ЦИА со изградбата на база само ги влоши работите во Украина

Кенеди Џуниор: ЦИА со изградбата на база само ги влоши работите во Украина

Вашингтон, 26 февруари 2024 (МИА) – Независниот американски претседателски кандидат Роберт Кенеди Џу...

Првпат во анкети мнозинството Американци поддржуваат изградба на ѕид на границата со Мексико

Првпат во анкети мнозинството Американци поддржуваат изградба на ѕид на границата со Мексико

Вашингтон, 26 февруари 2024 (МИА)  -   Мнозинството Американци поддржуваат изградба н...

Маричиќ: Во јуни пристигнува нова тура обрасци од околу 300.000, до септември се очекува да се издадат околу 1.900.000 пасоши

Маричиќ: Во јуни пристигнува нова тура обрасци од околу 300.000, до септември се очекува да се издадат околу 1.900.000 пасоши

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) - Првиот вицепремиер задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ вечер...

Едно лице убиено со огнено оружје во близина на скопското село Блаце 

Едно лице убиено со огнено оружје во близина на скопското село Блаце 

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) – Едно лице вечерва е убиено со огнено оружје крај локалниот пат од Д...

Фицо: Некои земји-членки на ЕУ и на НАТО размислуваат да испратат војници во Украина

Фицо: Некои земји-членки на ЕУ и на НАТО размислуваат да испратат војници во Украина

Братислава, 26 февруари 2024 (МИА) – Словачкиот премиер Роберт Фицо по денешната владина седница изј...

Безбедносни мерки на највисоко ниво во Тирана поради посетата на Зеленски и самитот Украина - Западен Балкан

Безбедносни мерки на највисоко ниво во Тирана поради посетата на Зеленски и самитот Украина - Западен Балкан

Тирана, 26 февруари 2024 (МИА) - Пред посетата на украинскиот претседател Володимир Зеленски и самит...

Image

Остани поврзан