• петок, 19 април 2024

Едно лице убиено со огнено оружје во близина на скопското село Блаце 

Едно лице убиено со огнено оружје во близина на скопското село Блаце 

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) – Едно лице вечерва е убиено со огнено оружје крај локалниот пат од Долно кон Горно Блаце во близина на Скопје.

-Во 18:10 часот во СВР Скопје е пријавено дека во близина на локалниот пат од Долно кон Горно Блаце, Н.Т. го пронашол неговиот брат З.Т. (56) без знаци на живот, со прострелни рани од огнено оружје, потврдуваат од Министерството за внатрешни работи и нагласуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот. вј/нд/

Фото: МИА архива

Остани поврзан