• четврток, 18 јули 2024
МИА Најави – МКД

МИА Најави – МКД

МИА Најави – МКД  8 јули 2023 Дубровник - Мин...

Момче на 22 години од Шпанија се удави во градскиот базен во Битола

Момче на 22 години од Шпанија се удави во градскиот базен во Битола

Битола, 7 јули 2023 (МИА) - Доцна попладнево во СВР Битола е пријавено дека во отворениот градски ба...

Вучиќ-Рама: Стекнавме навика отворено да зборуваме, некогаш се согласуваме, а некогаш не

Вучиќ-Рама: Стекнавме навика отворено да зборуваме, некогаш се согласуваме, а некогаш не

Белград, 7 кули 2023 (МИА) - Претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Албанија, Еди...

Министерот Османи ќе учествува на Дубровник форум 2023

Министерот Османи ќе учествува на Дубровник форум 2023

Скопје, 7 јули 2023 (МИА) - По интензивната агенда во Виена во својство на Претседавач со ОБСЕ, мини...

Министерот Османи ќе учествува на Дубровник форум 2023

Министерот Османи ќе учествува на Дубровник форум 2023

Скопје, 7 јули 2023 (МИА) - По интензивната агенда во Виена во својство на Претседавач со ОБСЕ, мини...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

8 Јули 2023  Атина – Грчкиот парламент гласа за новата влада. ...

Маричиќ: Нема никаква координација меѓу Владата и обвинителството за отворање на случајот „Скопје 2014“

Маричиќ: Нема никаква координација меѓу Владата и обвинителството за отворање на случајот „Скопје 2014“

Скопје, 7 јули 2023 (МИА) – Нема никаква координација меѓу Владата и об...

Пентагон потврди дека САД испраќа касетна муниција во Украина

Пентагон потврди дека САД испраќа касетна муниција во Украина

Вашингтон, 7 јули 2023 (МИА) – Пентагон денеска најави нов пакет воена помош за Украина во вредност од 800 милиони до...

Зечевиќ: Членството во ЕУ е клуч за подобра иднина, отвора врата на безброј можности за младите

Зечевиќ: Членството во ЕУ е клуч за подобра иднина, отвора врата на безброј можности за младите

Скопје, 7 јули 2023 (МИА) - Членството во ЕУ е клуч за подобра иднина и отвора врата на безброј можн...

Средба Ердоган-Зеленски во Истанбул

Средба Ердоган-Зеленски во Истанбул

Истанбул, 7 јули 2023 (МИА) – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска во Истанбул го прими н...

Гутереш против употреба на касетна муниција

Гутереш против употреба на касетна муниција

Њујорк, 7 јули 2023 (МИА) – Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, се противи н...

Осуден убиецот на 23 лица во пукотницата во супермаркет во Тексас во 2019 година

Осуден убиецот на 23 лица во пукотницата во супермаркет во Тексас во 2019 година

Вашингтон, 7 јули 2023 (МИА) - Самонаречениот бел националист кој уби десетици лица во продавница „Волмарт“ во Тексас...

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ и коалициските партнери се кохезивна група во Собранието

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ и коалициските партнери се кохезивна група во Собранието

Скопје, 7 јули 2023 (МИА) - Постојат крила во владејачките партии, во владејачката партија ДУИ. ВМРО...

Во последните 48 часа, 70 милиони нови корисници се регистрирале на платформата Тредс

Во последните 48 часа, 70 милиони нови корисници се регистрирале на платформата Тредс

Сан Хозе, 7 јули 2023 (МИА) – За помалку од 48 часа, 70 милиони нови корисници се регистрирани на апликацијата Тредс...

Ковачевски: Охрабрувачки податоци за инфлацијата која се спушти на 9, 3 отсто

Ковачевски: Охрабрувачки податоци за инфлацијата која се спушти на 9, 3 отсто

Скопје, 7 јули 2023 (МИА) - Државниот завод за статистика објави охрабрувачки податоци за нивото на...

Image

Остани поврзан