• понеделник, 22 јули 2024
Интер го победи Милан во првиот натпревар од полуфиналето на Лигата на шампионите

Интер го победи Милан во првиот натпревар од полуфиналето на Лигата на шампионите

Милано, 10 мај 2023 (МИА) - Интер вечерва како гостин го победи Милан во првиот полуфинален натпрева...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 11 мај 2023 Скопје – Средба на прет...

СДСМ: „Рамо до рамо до победа“ во Валандово, Босилово, Василево, Струмица, Радовиш и Ново Село

СДСМ: „Рамо до рамо до победа“ во Валандово, Босилово, Василево, Струмица, Радовиш и Ново Село

Скопје, 10 мај 2023 Теренските активности на СДСМ, „Рамо до рамо до победа“ продолжија и ден...

НФЛ се враќа во Европа

НФЛ се враќа во Европа

  Њујорк, 10 мај 2023 (МИА) – Професионалната лига во американски фудбал (НФЛ) се враќа...

Мурињо демантира преселба во ПСЖ

Мурињо демантира преселба во ПСЖ

  Рим, 10 мај 2023 (МИА) – Португалскиот фудбалски стратег Жозе Мурињо (60) ги демантир...

Официјален претставник на НАТО: Војната во Украина ќе стане битка меѓу квантитетот и квалитетот

Официјален претставник на НАТО: Војната во Украина ќе стане битка меѓу квантитетот и квалитетот

Брисел, 10 мај 2023 (МИА) -  Шефот на Воениот комитет на НАТО, Роб Бауер, изјави денеска дека в...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

11 Мај 2023 БРИСЕЛ - На европскиот самит за одбрана и безбедност и...

Комисијата за европски прашања го усвои дневниот ред, утре расправа за првиот закон за коридорите

Комисијата за европски прашања го усвои дневниот ред, утре расправа за првиот закон за коридорите

Скопје, 10 мај 2023 (МИА) - Собраниската Комисија за европски прашања која вечерва требаше да ги раз...

Велика Британија го крши ветувањето дека ќе ги отстрани сите европски закони до крајот на 2023 година

Велика Британија го крши ветувањето дека ќе ги отстрани сите европски закони до крајот на 2023 година

Лондон, 10 мај 2023 (МИА) - Владата на Велика Британија денеска се откажа од планот за отстранување...

Годишно кај Подградец  Охридско Езеро се порибува со по 1,5 милиони парчиња коран

Годишно кај Подградец  Охридско Езеро се порибува со по 1,5 милиони парчиња коран

Дебар, 10 мај 2023 (МИА) - Во последните пет години езерските води кај Подградец се збогатуваат со п...

Франција отвори истрага за воено злосторство за смртта на новинарот Солден

Франција отвори истрага за воено злосторство за смртта на новинарот Солден

Париз, 10 мај 2023 (МИА)  -   Француските власти отвораат истрага за воено злосторств...

Павел: Чешка може да и обезбеди на Украина неколку борбени авиони

Павел: Чешка може да и обезбеди на Украина неколку борбени авиони

Прага, 10 мај 2023 (МИА) – Чешката Република може да и обезбеди на Украина неколку борбени авиони Ел...

ПМФЛ: Академија Пандев останува прволигаш, Скопје во баражот за опстанок

ПМФЛ: Академија Пандев останува прволигаш, Скопје во баражот за опстанок

Скопје, 10 мај 2023 (МИА) – Претпоследното коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) попладнев...

Македонските ракометари во група со Франција и Германија на ЕУРО 2024

Македонските ракометари во група со Франција и Германија на ЕУРО 2024

Дизелдорф, 10 мај 2023 (МИА) – Во Меркур-Шпил Арена во Дизелдорф вечерва се одржа жрепката за состав...

Антиќ избра 25 кошаркари за подготовките за јуниорското ЕП во Софија

Антиќ избра 25 кошаркари за подготовките за јуниорското ЕП во Софија

Скопје, 10 мај 2023 (МИА) – Македонската кошаркарска репрезентација до 18 години ќе учествува на Евр...

Image

Остани поврзан