• петок, 21 јуни 2024
Објавени правилата на дебатата меѓу Бајден и Трамп, која ќе се одржи на 27 јуни

Објавени правилата на дебатата меѓу Бајден и Трамп, која ќе се одржи на 27 јуни

Вашингтон, 16 јуни 2024 (МИА) - Американската телевизија Си-Ен-Ен ги објави правилата на дебатата на...

Панел дискусија на „Замисли“ - Тргање на партиските раце од здравството

Панел дискусија на „Замисли“ - Тргање на партиските раце од здравството

Скопје, 11 јуни 2024 Тргање на партиските раце од здравството и конечно воспоставување на м...

Младинска конференција на тема „Образование и млади“

Младинска конференција на тема „Образование и млади“

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - Младинскиот образовен форум (МОФ), денеска во Скопје организира конферен...

Дебата „Германското дуално високо образование и врската со бизнис секторот“

Дебата „Германското дуално високо образование и врската со бизнис секторот“

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - „Германското дуално високо образование и врската со бизнис секторот“ е т...

Макрон се согласи на дебата со Марин Ле Пен пред изборите за Европскиот парламент, таа одби

Макрон се согласи на дебата со Марин Ле Пен пред изборите за Европскиот парламент, таа одби

Париз, 25 мај 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изрази подготвеност за деб...

Зајкова: Забрзана ЕУ интеграција е клучот за иднината на Македонија

Зајкова: Забрзана ЕУ интеграција е клучот за иднината на Македонија

16 мај 2024  Придобивките од членството во ЕУ, значително ги надминуваат сегашните пред...

Двајцата претседателски кандидати ги повикаа гласачите на 8 мај да излезат и да гласаат

Двајцата претседателски кандидати ги повикаа гласачите на 8 мај да излезат и да гласаат

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Кандидатите за претседател на државата Гордана Силјановска Давкова и Стев...

Пендаровски се надева на гласовите од сите етнички заедници, Силјановска Давкова на победа со разлика од три спрема еден

Пендаровски се надева на гласовите од сите етнички заедници, Силјановска Давкова на победа со разлика од три спрема еден

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Претседателските кандидати кои ќе се соочат во вториот круг од изборите з...

Османи: На идните генерации не им треба мрачното минато, туку европска иднина

Османи: На идните генерации не им треба мрачното минато, туку европска иднина

Скопје, 4 мај 2024 (МИА) - Кампањата за претседателски и парламентарни избори на Европскиот фронт е...

Тим на Пендаровски: Терминот за дебатата на МТВ никогаш не беше договорен меѓу двата кандидати 

Тим на Пендаровски: Терминот за дебатата на МТВ никогаш не беше договорен меѓу двата кандидати 

Скопје, 2 мај 2024 После јавната бламажа на трите досегашни ТВ дуели, Гордана Силјановска Да...

Силјановска-Давкова ќе почитува, но нема да употребува Северна, за Пендаровски тоа е невозможно во меѓународните институции

Силјановска-Давкова ќе почитува, но нема да употребува Северна, за Пендаровски тоа е невозможно во меѓународните институции

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) – Ќе го почитувам, но нема да го употребувам –...

Изборен штаб на Пендаровски: Во телевизискиот дуел Пендаровски беше мета на напади и омаловажувања од противкандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ

Изборен штаб на Пендаровски: Во телевизискиот дуел Пендаровски беше мета на напади и омаловажувања од противкандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 30 април 2024 Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, вечерва, во првиот телеви...

Пендаровски и Силјановска-Давкова се оградија од повиците за бојкот, повикуваат граѓаните да излезат на гласање

Пендаровски и Силјановска-Давкова се оградија од повиците за бојкот, повикуваат граѓаните да излезат на гласање

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Двајцата кандидати за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјанов...

Силјановска Давкова: Ја прифаќаме Преговарачката рамка, но не и уставните измени на ваков начин

Силјановска Давкова: Ја прифаќаме Преговарачката рамка, но не и уставните измени на ваков начин

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова...

Различни ставови за ЕУ и дипломатијата на седумтемина кандидати за Вила Водно

Различни ставови за ЕУ и дипломатијата на седумтемина кандидати за Вила Водно

Скопје, 21 април 2024 (МИА) - Во однос на евроинтегративниот пат на држ...

Image

Остани поврзан