• петок, 24 мај 2024
Рама со амбиции за четврти мандат, сака историска победа во 2025 година

Рама со амбиции за четврти мандат, сака историска победа во 2025 година

Тирана, 3 март 2024 (МИА) - Лидерот на Социјалистичката партија и актуелен албански премиер, Еди Рам...

За две години ќе почне произведството на турските борбени дронови „Бајрактар“ во Украина

За две години ќе почне произведството на турските борбени дронови „Бајрактар“ во Украина

Киев, 23 јуни 2023 (МИА) - Турската компанија „Бајкар“ планира во 2025 година во Украина да почне со...

Image

Остани поврзан