• петок, 21 јуни 2024
Средба на лидерот на ДУИ Ахмети со еврокомесарот Хан

Средба на лидерот на ДУИ Ахмети со еврокомесарот Хан

15 септември 2023  Претседателот на Демократската унија за интеграција, г-дин Али Ахмет...

Ковачевски: На уставните измени гледам како на гласање за продолжување на европската интеграција

Ковачевски: На уставните измени гледам како на гласање за продолжување на европската интеграција

Скопје, 15 септември 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски денеска...

Ковачевски-Хан: Сигурна европска иднина значи политичка и економска стабилност за Северна Македонија

Ковачевски-Хан: Сигурна европска иднина значи политичка и економска стабилност за Северна Македонија

Скопје, 15 септември 2023 (МИА) - Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар...

Хан: Северна Македонија е на одличен пат кон ЕУ, партиските интереси да се стават на страна, политичките сили да работат заедно на конечната цел

Хан: Северна Македонија е на одличен пат кон ЕУ, партиските интереси да се стават на страна, политичките сили да работат заедно на конечната цел

Скопје, 15 септември 2023 (МИА) - Северна Македонија денес е на одличен...

Вицепремиерката Грковска се сретна со еврокомесарот Хан

Вицепремиерката Грковска се сретна со еврокомесарот Хан

Скопје, 29 јуни 2023 (МИА) -  Со средбата со еврокомесарот за буџет и администрација Јоханес Ха...

Бесими - Хан: Направени се суштински реформи во управувањето со јавните финансии, побарана макрофинансиска поддршка од ЕК

Бесими - Хан: Направени се суштински реформи во управувањето со јавните финансии, побарана макрофинансиска поддршка од ЕК

Брисел, 26 октомври 2022 (МИА) - Република Северна Македонија му припаѓа на европското семејство и секо...

Хан: Очекувам кандидатски статус за Украина и Молдавија на следниот самит на ЕУ

Хан: Очекувам кандидатски статус за Украина и Молдавија на следниот самит на ЕУ

Брисел, 22 јуни 2022 (МИА) - Европскиот комесар за буџет Јоханес Хан очекува на...

Ана Бјерде: Владите мора да имаат одговор за фискална одржливост и да ги заштитат најранливите од влијанијата

Ана Бјерде: Владите мора да имаат одговор за фискална одржливост и да ги заштитат најранливите од влијанијата

Скопје, 30 мај 2022 (МИА) - Имајќи ги предвид предизвиците со кои се соочуваме, владите мора да имаат о...

ЗОИ: Суи и Хан го освоија златниот медал во уметничко лизгање - спортски двојки

ЗОИ: Суи и Хан го освоија златниот медал во уметничко лизгање - спортски двојки

Пекинг, 19 февруари 2022 (МИА) – Кинеската спортска двојка Венјинг Суи и Конг Хан го освои златниот мед...

Image

Остани поврзан