• четврток, 18 јули 2024
Дебата во организација на ОДАС: Волонтерството да биде вреднувано како работно искуство при државно вработување

Дебата во организација на ОДАС: Волонтерството да биде вреднувано како работно искуство при државно вработување

Скопје,15 јули 2024 (МИА) - Организацијата за дијалог и афирмација на с...

Двајцата кандидати за претседател на Иран меѓусебно се обвинуваат за безидејност и недостиг на искуство

Двајцата кандидати за претседател на Иран меѓусебно се обвинуваат за безидејност и недостиг на искуство

Техеран, 2 јули 2024 (МИА) - Двајцата преостанати кандидати во трката за претседател на Иран вчера с...

Блинкен го брани Бајден, вели дека ја вратил довербата на светот во лидерството на САД

Блинкен го брани Бајден, вели дека ја вратил довербата на светот во лидерството на САД

Вашингтон, 1 јули 2024 (МИА) – Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска одговори на кри...

Обама го брани Бајден: Се случуваат и лоши дебатни ноќи

Обама го брани Бајден: Се случуваат и лоши дебатни ноќи

Вашингтон, 29 јуни 2024 (МИА) -  Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, призна дека демок...

Џо Бајден нема да се откаже од трката за нов претседателски мандат

Џо Бајден нема да се откаже од трката за нов претседателски мандат

Вашингтон, 28 јуни 2024 (МИА) - Џо Бајден нема да се откаже од трката за нов претседателски мандат,...

Анкета на Си-Ен-Ен по дебатата: Настапот на Трамп беше многу подобар од оној на Бајден

Анкета на Си-Ен-Ен по дебатата: Настапот на Трамп беше многу подобар од оној на Бајден

Вашингтон, 28 јуни 2024 (МИА) – По завршувањето на првата, најавена како историска, дебата меѓу двај...

Дебата Бајден/Трамп: Првиот збунет, вториот агресивен, за Бајден противкандидадот е плачко и уличарка, Трамп вели ќе ја заврши војната во Украина

Дебата Бајден/Трамп: Првиот збунет, вториот агресивен, за Бајден противкандидадот е плачко и уличарка, Трамп вели ќе ја заврши војната во Украина

Атланта, 28 јуни 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден и неговиот републикански ривал Дон...

Трамп против Бајден: Америка ја чека дебатата на годината

Трамп против Бајден: Америка ја чека дебатата на годината

Вашингтон, 27 јуни 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден и неговиот претходник Доналд Тра...

Европските социјалдемократи во внатрешна битка за поделба на функциите 

Европските социјалдемократи во внатрешна битка за поделба на функциите 

Брисел, 22 јуни 2024 (МИА) – Наспроти преговорите со останатите групи околу поделбата на водечките ф...

Објавени правилата на дебатата меѓу Бајден и Трамп, која ќе се одржи на 27 јуни

Објавени правилата на дебатата меѓу Бајден и Трамп, која ќе се одржи на 27 јуни

Вашингтон, 16 јуни 2024 (МИА) - Американската телевизија Си-Ен-Ен ги објави правилата на дебатата на...

Панел дискусија на „Замисли“ - Тргање на партиските раце од здравството

Панел дискусија на „Замисли“ - Тргање на партиските раце од здравството

Скопје, 11 јуни 2024 Тргање на партиските раце од здравството и конечно воспоставување на м...

Младинска конференција на тема „Образование и млади“

Младинска конференција на тема „Образование и млади“

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - Младинскиот образовен форум (МОФ), денеска во Скопје организира конферен...

Дебата „Германското дуално високо образование и врската со бизнис секторот“

Дебата „Германското дуално високо образование и врската со бизнис секторот“

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - „Германското дуално високо образование и врската со бизнис секторот“ е т...

Макрон се согласи на дебата со Марин Ле Пен пред изборите за Европскиот парламент, таа одби

Макрон се согласи на дебата со Марин Ле Пен пред изборите за Европскиот парламент, таа одби

Париз, 25 мај 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изрази подготвеност за деб...

Зајкова: Забрзана ЕУ интеграција е клучот за иднината на Македонија

Зајкова: Забрзана ЕУ интеграција е клучот за иднината на Македонија

16 мај 2024  Придобивките од членството во ЕУ, значително ги надминуваат сегашните пред...

Image

Остани поврзан