• недела, 14 јули 2024
Реакција од Села по најавите за укинување на балансерот: Овие игри и штетат на меѓуетничката кохезија и на правата на етничките заедници

Реакција од Села по најавите за укинување на балансерот: Овие игри и штетат на меѓуетничката кохезија и на правата на етничките заедници

Скопје, 28 јуни 2024 Нелегитимната власт започна со имплементација на планот против правична...

Изјава на Зијадин Села од Алијанса на Албанците од коалицијата Европски фронт (во живо)

Изјава на Зијадин Села од Алијанса на Албанците од коалицијата Европски фронт (во живо)

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - Изјава на Зијадин Села од Алијанса на Албанците од коалицијата Европски...

АА: Стоилковиќ да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од Путин и Вучиќ, пред гласањето на Владата

АА: Стоилковиќ да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од Путин и Вучиќ, пред гласањето на Владата

Скопје, 18 јуни 2024 Покрај тоа што ќе биде нелегитимна, најавената Влада што доаѓа сега се...

Алијанса за Албанците: Албанците првпат ќе водат само 4 министерства во владата

Алијанса за Албанците: Албанците првпат ќе водат само 4 министерства во владата

Скопје, 1 јуни 2024 Во текот на овие три децении, Албанците во Република Северна Македонија...

Лога: Непочитувањето на уставното име на државата ја прави ништовна заклетвата на Сиљановска

Лога: Непочитувањето на уставното име на државата ја прави ништовна заклетвата на Сиљановска

Скопје, 12 мај 2024 (МИА)  - Кренар Лога, министерот за правда во техничката Влада и генерален...

Изјава на претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари

Изјава на претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари

Гостивар, 8 мај 2024 (МИА) – Гостиварскиот градоначалник и кандидат за претседател во првиот круг од...

Основен суд Тетово потврди дека има решение со кое се именува Зијадин Села за претседател на Алијанса за Албанците

Основен суд Тетово потврди дека има решение со кое се именува Зијадин Села за претседател на Алијанса за Албанците

Тетово, 3 април 2024 (МИА) - Основниот суд Тетово официјално извести дека е прифатено барањето за пр...

Крилото на Таравари од Алијанса за Албанците ќе ја обжали судската одлука за спорот со печатите на партијата

Крилото на Таравари од Алијанса за Албанците ќе ја обжали судската одлука за спорот со печатите на партијата

Тетово, 3 април 2024 (МИА) - Крилото на Алијанса за Албанците предводено од Арбен Таравари денека на...

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Алијанса за Албанците-крило на Арбен Таравари одреди кандидати за пратеници на заедничките листи на коалицијата „Вреди“

Тетово, 1 април 2024 (МИА) - На централно собрание на Алијанса за Албанците (АА)  во Тетово, кр...

Таравари со последен повик до приврзаниците на Села да го земат печатот од АА, во спротивно очекува да станат дел од ДУИ

Таравари со последен повик до приврзаниците на Села да го земат печатот од АА, во спротивно очекува да станат дел од ДУИ

Тетово, 28 март 2024 (МИА) - Претседателот на Алијанса за Албанците и к...

Реакција на Алијанса за Албанците на прес-конференцијата на Арбен Таравари

Реакција на Алијанса за Албанците на прес-конференцијата на Арбен Таравари

Скопје, 21 март 2024  Арбен Таравари или е лошо информиран или е во потполна заблуда и...

Таравари: Победата на 8 мај е завршена работа, бранот на промени не запира

Таравари: Победата на 8 мај е завршена работа, бранот на промени не запира

20 март 2024 Претседателот на Алиј...

Реакција на Алијанса за Албанците на прес-конференцијата на Синдикатот на ДПИ

Реакција на Алијанса за Албанците на прес-конференцијата на Синдикатот на ДПИ

Скопје, 16 март 2024 Конференција на независниот синдикат на Државниот просветен инспекторат...

Таравари ги истакна четирите главни столбови на неговата претседателска програма

Таравари ги истакна четирите главни столбови на неговата претседателска програма

8 март 2024  Претседателскиот...

Хакирани каналите за информирање на Алијанса за Албанците

Хакирани каналите за информирање на Алијанса за Албанците

Скопје, 6 март 2024 (МИА) - Каналите за информирање на Алијанса за Алба...

Image

Остани поврзан