• понеделник, 22 јули 2024
ЕВРО2024: Шпанија ја совлада Италија и обезбеди осминафинале

ЕВРО2024: Шпанија ја совлада Италија и обезбеди осминафинале

  Гелзенкирхен, 20. јуни 2024 (МИА) – Шпанија вечерва во Гелзенкирхен ја совлада Италиј...

УЕФА отвори истрага против албанскиот репрезентативец Даку

УЕФА отвори истрага против албанскиот репрезентативец Даку

  Нион, 20 јуни 2024 (МИА) – Европската фудбалска федерација (УЕФА) објави вечерва дека...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

20 јуни 2024 Берлин - Средба меѓу премиерите на Германија и Унгарија, Олаф...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

21 јуни 2024 Скопје - Трибина на Коалицијата „Влен“ на која ќе се обратат л...

Стејт департмент: Можноста Русија да и испорача оружје на Северна Кореја е исклучително загрижувачка

Стејт департмент: Можноста Русија да и испорача оружје на Северна Кореја е исклучително загрижувачка

Вашингтон, 20 јуни 2024 (МИА) - Американскиот Стејт департмент денеска соопшти дека можноста Русија...

Во Делчево промовиран прирачникот за машкото здравје „Фокусирај се на себе, за себе“

Во Делчево промовиран прирачникот за машкото здравје „Фокусирај се на себе, за себе“

Делчево, 20 јуни 2024 (МИА) - Во Делчево вечерва беше промовиран прирачникот за машкото здравје „Фок...

САД  префрлиле дел од своите нуклеарни сили поблиску до Северна Кореја по посетата на Путин

САД префрлиле дел од своите нуклеарни сили поблиску до Северна Кореја по посетата на Путин

Вашингтон, 20 јуни 2024 (МИА) - САД го засилиле присуството на своите стратешки сили во азискиот рег...

Норвешка, Шведска и Финска создаваат воен транспортен коридор во Арктикот

Норвешка, Шведска и Финска создаваат воен транспортен коридор во Арктикот

Осло, 20 јуни 2024 (МИА) - Норвешка, Шведска и Финска се договорија да создадат воен транспортен кор...

Шпанскиот крал не сака да го прими Милеи, Министерството за надворешни работи негодува поради неговата посета

Шпанскиот крал не сака да го прими Милеи, Министерството за надворешни работи негодува поради неговата посета

Мадрид, 20 јуни 2024 (МИА) - Шпанскиот крал Фелипе Шести одбил да го прими аргентинскиот претседател...

Претседателкaта на Мексико, Шејнбаум ги именуваше првите членови на новиот кабинет

Претседателкaта на Мексико, Шејнбаум ги именуваше првите членови на новиот кабинет

Мексико Сити, 20 јуни 2024 (МИА) - Новоизбраната претседателка на Мексико, Клаудија Шајнбаум денеска...

Бомбашкиот напад во Цетиње е црвена линија, тврди директорот на црногорската полиција

Бомбашкиот напад во Цетиње е црвена линија, тврди директорот на црногорската полиција

Подгорица, 20 јуни 2024 (МИА) - Директорот на Полициската управа Александар Радовиќ изјави дека разу...

Путин: Русија не ја исклучува можноста да испорача оружје на други земји

Путин: Русија не ја исклучува можноста да испорача оружје на други земји

Москва, 20 јуни 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Москва не ја иск...

ЕВРО2024: Англија и Данска одиграа нерешено

ЕВРО2024: Англија и Данска одиграа нерешено

  Франкфурт, 20 јуни 2024 (МИА) – Еден од фаворитите за титулата Англија и на вториот н...

Илјадници млади луѓе во Кенија демонстрираат против најавеното воведување нови даноци

Илјадници млади луѓе во Кенија демонстрираат против најавеното воведување нови даноци

Најроби, 20 јуни 2024 (МИА) - Илјадници претежно млади луѓе демонстрираа денеска во главниот град на...

Лидерот на индиската опозиција Арвинд Керџивал ослободен со кауција по апсењето во случајот за поткуп

Лидерот на индиската опозиција Арвинд Керџивал ослободен со кауција по апсењето во случајот за поткуп

Њу Делхи, 20 јуни 2024 (МИА) - Лидерот на индиската опозиција Арвинд Керџивал денеска беше ослободен...

Image

Остани поврзан