• петок, 21 јуни 2024
Левица со поддршка за утрешните протести организирани од синдикатите

Левица со поддршка за утрешните протести организирани од синдикатите

Скопје, 30 април 2024 🚩 Во пресрет на 1 Мај, Левица, како единствена Партија на трудот, дав...

ЛШ: Баерн и Реал Мадрид одиграа нерешено, победникот ќе се решава на „Бернабеу“

ЛШ: Баерн и Реал Мадрид одиграа нерешено, победникот ќе се решава на „Бернабеу“

Минхен, 30 април 2024 (МИА) - Баерн Минхен и Реал Мадрид одиграа 2:2 во првата полуфинална пресметка...

Силјановска Давкова од Струмица: ДУИ да каже кој ги поддржал оти не се стапнати во ниту една европска партиска фамилија

Силјановска Давкова од Струмица: ДУИ да каже кој ги поддржал оти не се стапнати во ниту една европска партиска фамилија

Струмица, 30 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседателка од ВМРО - ДПМНЕ и коалицијата вечерва...

Изборен штаб на Пендаровски: Во телевизискиот дуел Пендаровски беше мета на напади и омаловажувања од противкандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ

Изборен штаб на Пендаровски: Во телевизискиот дуел Пендаровски беше мета на напади и омаловажувања од противкандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 30 април 2024 Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, вечерва, во првиот телеви...

Пендаровски и Силјановска-Давкова се оградија од повиците за бојкот, повикуваат граѓаните да излезат на гласање

Пендаровски и Силјановска-Давкова се оградија од повиците за бојкот, повикуваат граѓаните да излезат на гласање

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Двајцата кандидати за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјанов...

Филипче: СДСМ нема да трпи уцени, ќе пропаднат обидите да се подели партијата

Филипче: СДСМ нема да трпи уцени, ќе пропаднат обидите да се подели партијата

Скопје, 30 април 2024 Носителот на изборната листа четири на СДСМ и Коалицијата, Венко Филип...

Ковачевски: СДСМ не прифаќа условувања и политички дилови

Ковачевски: СДСМ не прифаќа условувања и политички дилови

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Социјалдемократскиот сојуз на Македонија не прифаќа условувања и со ни...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

  1 мај 2024   - Меѓународен ден на трудот

Пожар во руската Република Бурјатија зафатил 20 станбени згради

Пожар во руската Република Бурјатија зафатил 20 станбени згради

Москва, 30 април 2024 (МИА)  - Руските пожарникари го локализираа пожарот што зафати 20 станбен...

Пендаровски: Со сегашната опозиција или ако утре биде власт, до 2050 година нема да бидеме земја членка на ЕУ

Пендаровски: Со сегашната опозиција или ако утре биде власт, до 2050 година нема да бидеме земја членка на ЕУ

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалицијата, Стево Пендар...

Блинкен го повика Хамас без одлагање да го прифати предлогот за прекин на огнот

Блинкен го повика Хамас без одлагање да го прифати предлогот за прекин на огнот

Аман, 30 април 2024 (МИА) - Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска повторно го повика...

Силјановска Давкова: Ја прифаќаме Преговарачката рамка, но не и уставните измени на ваков начин

Силјановска Давкова: Ја прифаќаме Преговарачката рамка, но не и уставните измени на ваков начин

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова...

Американската ДЕА предлага чекор кон декриминализација на марихуаната

Американската ДЕА предлага чекор кон декриминализација на марихуаната

Вашингтон, 30 април 2024 (МИА) - Американската управа за борба против дрогата (ДЕА) ќе ја промени кл...

Ковачевски: Со иднината на државата нема тргување

Ковачевски: Со иднината на државата нема тргување

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - СДСМ не прифаќа никакви условувања и со никого нема да прави политички...

Пендаровски од Куманово: Поголема излезност за државата да чекори по зацртаниот пат

Пендаровски од Куманово: Поголема излезност за државата да чекори по зацртаниот пат

Куманово, 30 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат на коалицијата предводена од СДСМ Стево Пе...

Image

Остани поврзан