• четврток, 18 јули 2024
Ковачевски: По победата на 8 мај за четири години ќе ги завршиме преговорите со ЕУ 

Ковачевски: По победата на 8 мај за четири години ќе ги завршиме преговорите со ЕУ 

20 март 2024  Претседателот на СДСМ и поранешен премиер Димитар Ковачевски зеде учество на инфо сеси...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

21 март 2024 Скопје – Средба на претседателот на Собранието на Република Се...

На црква на тетовско Кале поставено знаме на Албанија

На црква на тетовско Кале поставено знаме на Албанија

Тетово, 20 март 2024 (МИА) - Црковниот одбор при храмот Свети Атанасиј во тетовската полиција пријав...

Фидан ќе присуствува на првиот Меѓународен самит за нуклеарна енергија во Брисел

Фидан ќе присуствува на првиот Меѓународен самит за нуклеарна енергија во Брисел

Анкара, 20 март 2024 (МИА)-Турскиот министер за надворешни работи Хакан Фидан утре во Брисел ќе прис...

Тројца Палестинци загинаа во израелски воздушен напад на Западниот Брег

Тројца Палестинци загинаа во израелски воздушен напад на Западниот Брег

Ерусалим, 20 март 2024 (МИА) – Најмалку тројца палестински екстремисти се убиени денеска во израелск...

Њузвик: Трамп победи во Флорида, но претрпе удар бидејќи многу републиканци одбија да гласаат за него

Њузвик: Трамп победи во Флорида, но претрпе удар бидејќи многу републиканци одбија да гласаат за него

Њујорк, 20 март 2024 (МИА) – Доналд Трамп победи на партиските прелиминарни избори во Флорида, но во...

Маричиќ: На младите ќе им обезбедиме европска иднина и од тоа нема да се откажеме

Маричиќ: На младите ќе им обезбедиме европска иднина и од тоа нема да се откажеме

20 март 2024  Заменик претседателот во Владата задолжен за европски прашања и секретар...

Бројот на болни од денга во Аргентина е на пат да собори рекорди

Бројот на болни од денга во Аргентина е на пат да собори рекорди

Буенос Ајрес, 20 март 2024 (МИА) – Големата епидемија на денга во Аргентина, болест што ја пренесува...

Фидан: Визијата на Турција за членство во ЕУ не е променета

Фидан: Визијата на Турција за членство во ЕУ не е променета

Анкара, 20 март 2024 (МИА) – Турскиот министер за надворешни работи Хакан Фидан денеска изјави дека...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

21 Март 2024 Меѓународен ден против расната дискриминација Светски ден посветен на л...

Крај на сезоната за Свен Ботман, стоперот на Њукасл со сериозна повреда

Крај на сезоната за Свен Ботман, стоперот на Њукасл со сериозна повреда

Лондон, 20 март 2024 (МИА) - Стоперот на Њукасл, Свен Ботман ги скина вкрстените лигаменти на колено...

Пленковиќ: Милановиќ сигурно нема да биде премиер на Хрватска

Пленковиќ: Милановиќ сигурно нема да биде премиер на Хрватска

Загреб, 20 март 2024 (МИА) – Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска во Загреб изјави дека претс...

Кејн тренира одвоено од главната група пред дуелите со Бразил и Белгија

Кејн тренира одвоено од главната група пред дуелите со Бразил и Белгија

Лондон, 20 март 2024 (МИА) - Капитенот на англиската фудбалска репрезентација Хари Кејн тренира одво...

Европска комисија: Проширувањето е стратешки интерес на ЕУ, да се вклучи во проектирањето на буџетот на ЕУ

Европска комисија: Проширувањето е стратешки интерес на ЕУ, да се вклучи во проектирањето на буџетот на ЕУ

Брисел, 20 март 2024 (МИА) – Европската комисија денеска усвои документ за реформи пред проширувањет...

Победа на ЖКК „Патриот 2016“ над „Спорт Тим“ во женската Прва Б лига

Победа на ЖКК „Патриот 2016“ над „Спорт Тим“ во женската Прва Б лига

Делчево, 20 март 2024 (МИА) - Кошаркарките на „Патриот 2016“ вечерва во Делчево остварија нова побед...

Image

Остани поврзан