• понеделник, 04 март 2024
Јован Митревски се очекува да биде предложен за претседател на Собранието, брифираат од СДСМ

Јован Митревски се очекува да биде предложен за претседател на Собранието, брифираат од СДСМ

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) - Се очекува в недела претседателот на СД...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

9 декември 2023    Скопје - Панел дискусија на тема: „Акт...

Млад тетовец донираше три кревети за семејството Николовски во кратовско Секулица

Млад тетовец донираше три кревети за семејството Николовски во кратовско Секулица

Тетово, 8 декември 2023 (МИА) - Далибор Ѓорѓевски со другарите од маалото Два бреста во Тетово реали...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

9 декември 2023  - Светски ден на сеќавање на жртвите на геноцидот и спречување на такв...

Бајден оди во Калифорнија да собира средства за својата изборна кампања

Бајден оди во Калифорнија да собира средства за својата изборна кампања

Вашингтон, 8 декември 2023 (МИА) - Претседателот на САД, Џо Бајден денеска замина на тридневно патув...

Киев известува за осум повредени додека Русија продолжува да користи стратешки бомбардери

Киев известува за осум повредени додека Русија продолжува да користи стратешки бомбардери

Киев, 8 декември 2023 (МИА) - Русија ја продолжи употребата на стратешки бомбардери за напади врз Ук...

Невладини организации: Состојбата во Газа е апокалиптична

Невладини организации: Состојбата во Газа е апокалиптична

Париз, 8 декември 2023 (МИА) - „Спасете ги децата“ и другите меѓународни невладини организации денес...

Израел и САД ги отфрлаат повиците за итен прекин на огнот во Газа

Израел и САД ги отфрлаат повиците за итен прекин на огнот во Газа

Њујорк, 8 декември 2023 (МИА) - Израел и САД денеска на седницата на Советот за безбедност на ОН ги...

Годишен Самит на спортските новинари од ЈИЕ во Скопје, признанија за Бојаџи и Маљковиќ

Годишен Самит на спортските новинари од ЈИЕ во Скопје, признанија за Бојаџи и Маљковиќ

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) – Безбедноста на спортските натпревари, новиот закон за спорт, работа...

Министрите од арапските земји бараат итен прекин на непријателствата во Газа

Министрите од арапските земји бараат итен прекин на непријателствата во Газа

Вашингтон, 8 декември 2023 (МИА) - Министрите за надворешни работи на неколку арапски земји и Турциј...

Германски здравствени групи, наставниците и полицијата се против легализацијата на канабисот

Германски здравствени групи, наставниците и полицијата се против легализацијата на канабисот

Берлин, 8 декември 2023 (МИА) - Неколку германски здруженија за здравствена заштита, како и полиција...

Претседателката на Словачка ќе се обиде да го блокира укинувањето на специјализираното обвинителство што го планира новата влада

Претседателката на Словачка ќе се обиде да го блокира укинувањето на специјализираното обвинителство што го планира новата влада

Братислава, 8 декември 2023 (МИА) - Претседателката на Словачка Зузана Чапутова денеска изјави дека...

Абас: Газа е уништена, одговорни се и САД

Абас: Газа е уништена, одговорни се и САД

Рамала, 8 декември 2023 (МИА) - Палестинскиот претседател Махмуд Абас денеска изјави дека меѓународн...

Владика г. Партениј: Делото на Свети Климент е бесмртно

Владика г. Партениј: Делото на Свети Климент е бесмртно

Дебар, 8 декември 2023 (МИА) - Делото на Свети Климент е бесмртно и претставува таинство на Црквата...

Хамас апелира до УНЕСКО да ги спаси историските богатства на Газа

Хамас апелира до УНЕСКО да ги спаси историските богатства на Газа

Газа, 8 декември 2023 (МИА) - Хамас денеска го повика УНЕСКО да ги спаси богатствата на Појасот Газа...

Image

Остани поврзан