• понеделник, 04 март 2024
Четворица повредени при пукотница во центарот на Брисел, според полицијата станува збор за криминална пресметка (ДПЛ)

Четворица повредени при пукотница во центарот на Брисел, според полицијата станува збор за криминална пресметка (ДПЛ)

Брисел, 6 декември 2023 (МИА) - Четири лица се повредени вечерва при покотница на авенијата „Тоазон...

Полиција на Лас Вегас: Ликвидиран напаѓач на Универзитетот Невада,  повредени лица се пренесени во болници во градот

Полиција на Лас Вегас: Ликвидиран напаѓач на Универзитетот Невада, повредени лица се пренесени во болници во градот

 Лас Вегас, 6 декември 2023 (МИА) -  Полицијата во Лас Вегас сооопшти денеска дека е ликви...

Четворица повредени во пукање во центарот на Брисел

Четворица повредени во пукање во центарот на Брисел

Брисел, 6 декември 2023 (МИА) - Четири лица се ранети во пукасе на голема шопинг улица во центарот н...

Самит ЕУ-Кина во Пекинг: Во фокусот билатералните односи и глобалните предизвици 

Самит ЕУ-Кина во Пекинг: Во фокусот билатералните односи и глобалните предизвици 

Брисел, 6 декември 2023 (МИА) - Во Пекинг утре ќе се одржи 24-от Самит ЕУ-Кина, на кој делегацијата...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

7 декември 2023 Базош – Претседателот на Собранието на Република Северна Ма...

Лукаревска: Со новиот пакет антикризни мерки 622 милиони евра одвојуваме за граѓаните, учениците, пензионерите, ранливите, компаниите

Лукаревска: Со новиот пакет антикризни мерки 622 милиони евра одвојуваме за граѓаните, учениците, пензионерите, ранливите, компаниите

Скопје, 6 декември 2023 Со деветтиот пакет антикризни мерки вреден 662 милиони евра обезбеду...

Мицкоски: Истрагата за Вања започна предоцна

Мицкоски: Истрагата за Вања започна предоцна

Скопје, 6 декември 2023 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека има големи...

Пукање во кампус на Универзитетот Невада во Лос Анџелес, има повредени

Пукање во кампус на Универзитетот Невада во Лос Анџелес, има повредени

Лас Вегас, 6 декември 2023 (МИА) - Во кампусот на Универзитетот Невада во Лас Вегас денеска било рег...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

7 Декември 2023  Пекинг - На дводневниот самит ЕУ-Кина учеству...

Мицкоски: Поради неказнивост на институциите се случуваат ликови како Палчо

Мицкоски: Поради неказнивост на институциите се случуваат ликови како Палчо

Скопје, 6 декември 2023 Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Интервј...

Ивановска: Од новите членови на ДКСК очекувам да изградат силен браник од политички влијанија

Ивановска: Од новите членови на ДКСК очекувам да изградат силен браник од политички влијанија

Скопје, 6 декември 2023 (МИА) - Претседателката на Антикорупциската комисија (ДКСК) Билјана Ивановск...

Ковачевски: ЕК констатира солидна усогласеност на нашето законодавство со европското 

Ковачевски: ЕК констатира солидна усогласеност на нашето законодавство со европското 

Брисел, 6 декември 2023 (МИА) - Од првата Меѓувладина конференција на 19 јули 2022 кога официјално г...

Ивановска: За Анѓушев во 2019 година поднесовме иницијатива за негово разрешување, Владата ни одговори дека нема судир на интереси

Ивановска: За Анѓушев во 2019 година поднесовме иницијатива за негово разрешување, Владата ни одговори дека нема судир на интереси

Скопје, 6 декември 2023 (МИА) - Претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата (...

Стратегија за унапредување на транспарентноста на Владата со Акциски план 2023-2026

Стратегија за унапредување на транспарентноста на Владата со Акциски план 2023-2026

Скопје, 6 декември 2023 (МИА) - Владата на денешната седница ја разгледа и усвои Стратегијата за тра...

Пендаровски:  Во изминатите 30 години, Франција беше наш придружник и во добро и во лошо

Пендаровски: Во изминатите 30 години, Франција беше наш придружник и во добро и во лошо

Скопје, 6 декември 2023 (МИА) - Во текот на сите овие изминати 30 години, Франција беше наш придружн...

Image

Остани поврзан