• понеделник, 04 март 2024
МВР и ОЈО утре на прес-конференција ќе информираат за убиството на Вања Ѓорчевска

МВР и ОЈО утре на прес-конференција ќе информираат за убиството на Вања Ѓорчевска

Скопје, 3 декември 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер С...

Мицкоски: Искрено сочувство за загубата на младата Вања, најстрога казна за сите вмешани во грозоморниот чин

Мицкоски: Искрено сочувство за загубата на младата Вања, најстрога казна за сите вмешани во грозоморниот чин

Скопје, 3 декември 2023 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Хрисијан Мицкоски...

Во  ОУ „Јохан Хајнрих - Песталоци

Во ОУ „Јохан Хајнрих - Песталоци" утре ќе биде отворена книга на жалост

Скопје, 3 декември 2023 (МИА) - Во основното училиште „Јохан Хајнрих -...

МИА Најави

МИА Најави

Скопје, 4 декември 2023 

Пронајдено безживотно телото на исчезнатото девојче

Пронајдено безживотно телото на исчезнатото девојче

Скопје, 3 декември 2023 (МИА) - По преземени опсежни мерки и активности...

МИА најави свет

МИА најави свет

4 декември 2023 Брисел -  Состанок на министрите за внатрешни работи н...

Столтенберг: НАТО треба да биде подготвен за „лоши вести“ од Украина

Столтенберг: НАТО треба да биде подготвен за „лоши вести“ од Украина

Брисел, 3 декември 2023 година (МИА) - Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, предупреди дек...

Пет медали за кик-боксинг клубот АС од Делчево од „Балкан Бест Фајтер 2023“

Пет медали за кик-боксинг клубот АС од Делчево од „Балкан Бест Фајтер 2023“

Делчево, 3 декември 2023 (МИА) - Со освоени два сребрени и три бронзени медали, кик боксинг клубот А...

Османи: Уставните измени ќе се случат, важно е ова прашање да се отвори на лидерската средба

Османи: Уставните измени ќе се случат, важно е ова прашање да се отвори на лидерската средба

Скопје, 3 декември 2023 (МИА) – Уставните измени ќе се случат, тврдам најкасно шест месеци од денеск...

Баер ја продолжи серијата без пораз на 20 натпревари

Баер ја продолжи серијата без пораз на 20 натпревари

Леверкузен, 3 декември 2023 (МИА) - Баер Леверкузен ја продолжи серијата без пораз која трае 20 натп...

Најмалку 20 загинати и 70 повредени во лизгање на земјиште во Танзанија

Најмалку 20 загинати и 70 повредени во лизгање на земјиште во Танзанија

Додома 3 декември 2023 (МИА) - Најмалку 20 лица загинаа, а 70 се повредени во лизгање на земјиште пр...

Шукова ги претстави националните очекувања од Инвестициската платформа пред првите луѓе на ЕБОР, МАА и  АИИБ

Шукова ги претстави националните очекувања од Инвестициската платформа пред првите луѓе на ЕБОР, МАА и  АИИБ

Скопје, 3 декември 2023 На покана на организаторите, во рамките на 28-та сесија на Конферен...

Протест во Мадрид поради амнестија на каталонските сепаратисти

Протест во Мадрид поради амнестија на каталонските сепаратисти

Мадрид, 3 ноември 2023 (МИА) - Неколку илјади демонстранти денеска повторно се собраа во главниот гр...

Ефикасно реми на Манчестер сити и Тотенхем во дербито на колото во Премиер лигата

Ефикасно реми на Манчестер сити и Тотенхем во дербито на колото во Премиер лигата

Манчестер, 3 декември 2023 (МИА) - Манчестер сити на домашен терен одигра нерешено со Тотенхем 3:3 в...

Миротиќ ќе пропушти еден месец поради повреда

Миротиќ ќе пропушти еден месец поради повреда

Милано, 3 декември 2023 (МИА) – Кошаркарот на Милано, Никола Миротиќ, поради повреда ќе отсуствува о...

Image

Остани поврзан