• четврток, 18 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

2 септември 2023  Охрид – Отворање на Втората глобална женска лидерска...

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

Скопје, 1 септември 2023 (МИА) - МВР соопшти дека денеска во Скопје, полициски службеници од СВР Ско...

Ковачевски: Во општините раководени од СДСМ просечно реализирани над 53 проценти од ветените проекти

Ковачевски: Во општините раководени од СДСМ просечно реализирани над 53 проценти од ветените проекти

Скопје, 1 септември 2023 (МИА) – Градоначалниците од редовите на СДСМ с...

Русија го прогласи нобеловецот Дмитриј Муратов за странски агент

Русија го прогласи нобеловецот Дмитриј Муратов за странски агент

Москва, 1 септември 2023 (МИА) - Русија го додаде почитуваниот новинар и добитник на Нобеловата нагр...

На грузиската претседателка и се заканува отповикување поради нејзиното патување во ЕУ

На грузиската претседателка и се заканува отповикување поради нејзиното патување во ЕУ

Тбилиси, 1 септември 2023 (МИА) - На претседателката на Грузија Саломе Зурабишвили и се заканува имп...

Уште една висока затворска казна доделена за упадот во Капитолот на 6 јануари

Уште една висока затворска казна доделена за упадот во Капитолот на 6 јануари

  Вашингтон, 1 септември 2023 (МИА) Доминик Пецола, член на екстремната десничарска гру...

Зеленски најверојатно ќе ги посети ОН

Зеленски најверојатно ќе ги посети ОН

Њујорк, 1 септември 2023 (МИА) – Претседателот на Украина, Володмир Зеленски се очекува да присуству...

Без вода делови од  Карпош и Центар

Без вода делови од Карпош и Центар

Скопје, 1 септември 2023 (МИА) - Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека  поради уличен...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на трибината на Владата

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на трибината на Владата

Скопје, 1 септември 2023 СДС и Ковачевски поради нервозата и очајот влегуваат од грешка во г...

Маричиќ: Во 2030 година сугурно ќе бидеме членка на ЕУ

Маричиќ: Во 2030 година сугурно ќе бидеме членка на ЕУ

Струмица, 1 септември 2023 (МИА) - Бидете сигурни дека во 2030 година ќе бидеме членка на ЕУ. Денови...

САД во август создале 187,000 нови работни места, позитивен сигнал за економијата

САД во август создале 187,000 нови работни места, позитивен сигнал за економијата

  Вашингтон, 1 септември 2023 (МИА) Во САД во август биле создадени 187,000 нови работн...

Хунтата ја обвини Франција за „понатамошно бесрамно мешање“ во Нигер

Хунтата ја обвини Франција за „понатамошно бесрамно мешање“ во Нигер

Ниамеј, 1 септември 2023 (МИА) – Новата воена управа на Нигер денеска ја обвинија Франција за „понат...

Маричиќ и Тренчевска во Струмица на средби со млади и градоначалникот Костадиновски

Маричиќ и Тренчевска во Струмица на средби со млади и градоначалникот Костадиновски

Скопје, 1 септември (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања Бојан Мар...

Вонреден состанок на ЕЦЦАС поради ситуацијата во Габон

Вонреден состанок на ЕЦЦАС поради ситуацијата во Габон

Либервил, 1 септември 2023 (МИА) – Економската заедница на централноафриканските земји (ЕЦЦАС) на 4...

Угостителските објекти со продолжено работно време за деновите од ,,Тиквешки гроздобер

Угостителските објекти со продолжено работно време за деновите од ,,Тиквешки гроздобер" 

Кавадарци, 1 септември 2023 (МИА) - Угостителските објекти од Кавадарци ќе имаат продолжено работно...

Image

Остани поврзан