• сабота, 30 септември 2023
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

23 мај 2023  Скопје - Продолжение на 115-тата собраниска седница....

Рамо до рамо со граѓаните на: Валандово, Прилеп, Гевгелија, Ресен, Демир Хисар, Кривогаштани, Могила, Долнени, Центар

Рамо до рамо со граѓаните на: Валандово, Прилеп, Гевгелија, Ресен, Демир Хисар, Кривогаштани, Могила, Долнени, Центар

Скопје, 22 мај 2023 (МИА) - Како дел од караванот „Рамо до рамо до победа“ потпретседателката на СДС...

ЕУ ги осудува кривичните постапки на Русија против обвинител и судии на Меѓународниот кривичен суд

ЕУ ги осудува кривичните постапки на Русија против обвинител и судии на Меѓународниот кривичен суд

Брисел, 22 мај 2023 (МИА) – Европската унија вечерва соопшти дека ја осудува кривичната постапка што...

Тренчевска: Прекувремената работа дури и со согласност нема да биде толку голема, градежништвото зависи од временските услови

Тренчевска: Прекувремената работа дури и со согласност нема да биде толку голема, градежништвото зависи од временските услови

Скопје, 22 мај 2023 (МИА) - Прекувремената работа дури и со согласност нема да биде толку голема зат...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

23 Мај 2023 Брисел – Состанок на министрите за одбрана на Европската унија....

Во руската област Белгород прогласена состојба на „антитерористичка операција“

Во руската област Белгород прогласена состојба на „антитерористичка операција“

Москва, 22 мај 2023 (МИА) – Гувернерот на руската област Белгород, Вјачеслав Гладков, изјави дека е прогласена состој...

Дачиќ од Брисел: Реагирав на изјавата на Борел, треба да бидат коректни кон Србија

Дачиќ од Брисел: Реагирав на изјавата на Борел, треба да бидат коректни кон Србија

Белград, 22 мај 2023 (МИА) - Брзото и целосно спроведување на сите договори постигнати во дијалогот...

Отворена изложбата „Пролетен салон“ во Тетово

Отворена изложбата „Пролетен салон“ во Тетово

Тетово, 22 мај 2023 (МИА) - Во фоајето на тетовскиот Центар за култура „Иљо Антески - Смок“ од вечер...

Кармело Ентони стави крај на кошаркарската кариера

Кармело Ентони стави крај на кошаркарската кариера

Њујорк, 22 мај 2023 (МИА) – По 19 години минати во најсилната кошаркарската лига во светот, Кармело...

Мицкоски од Струмица: Власта со уставните измени работи на создавање на бинационална држава

Мицкоски од Струмица: Власта со уставните измени работи на создавање на бинационална држава

Струмица, 22 мај 2023 (МИА) - Не се само уставните измени за исполнување на бугарскиот диктат на кој...

Работен состанок на комисијата за образование и наука на СДСМ

Работен состанок на комисијата за образование и наука на СДСМ

Скопје, 22 мај 2023 Комисијата за образование и наука на Социјалдемократскиот сојуз попладне...

САД: Седум држави постигнаа договор за штедење на вода од реката Колорадо

САД: Седум држави постигнаа договор за штедење на вода од реката Колорадо

Лос Анџелес, 22 мај 2023 (МИА) – Седум американски држави долж реката Колорадо погодена од суша постигнаа „историски“...

Бочварски: Не може да израмниме канализации и водоводи со стратешки проекти

Бочварски: Не може да израмниме канализации и водоводи со стратешки проекти

Скопје, 22 мај 2023 (МИА) - Треба да се направи посебна процедура за проекти кои имаат стратешко зна...

Борел: На националните интереси на Србија им штети неприклучувањето кон санкциите на ЕУ против Русија

Борел: На националните интереси на Србија им штети неприклучувањето кон санкциите на ЕУ против Русија

Брисел, 22 мај 2023 (МИА) – На националните интереси на Србија, како кандидат за членство во Европската унија, им ште...

Почнува нова голема операција за потрага по Медлин Мекен

Почнува нова голема операција за потрага по Медлин Мекен

Лисабон, 22 мај 2023 (МИА) – Полицијата која го истражува исчезнувањето на Медлин Мекен утре треба да изврши нови пре...

Image

Остани поврзан