• понеделник, 25 септември 2023
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 14 мај 2023 Скопје - СДСМ ќе ја одр...

Загина сопатник на мотоцикл, возачот потешко повреден во сообраќајната несреќа на патот Струмица-Радовиш

Загина сопатник на мотоцикл, возачот потешко повреден во сообраќајната несреќа на патот Струмица-Радовиш

Струмица, 13 мај 2023 (МИА) - Загина сопатник на мотоцикл, а возачот е потешко е повреден и е пренес...

Маричиќ: Членството на Западен Балкан во ЕУ е инвестиција во европскиот мир и безбедност

Маричиќ: Членството на Западен Балкан во ЕУ е инвестиција во европскиот мир и безбедност

Скопје, 13 мај 2023 (МИА) - Членството на Западен Балкан во ЕУ, без сомнеж, е инвестиција во европск...

Вардар 1961 го одбрани трофејот македонскиот ракометен Куп

Вардар 1961 го одбрани трофејот македонскиот ракометен Куп

Охрид, 13 мај 2023 (МИА) – Трофејот во македонскиот ракометен куп остана во сопственост на Вардар 19...

Тешка сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш, патниот правец е во целосен прекин

Тешка сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш, патниот правец е во целосен прекин

Струмица, 13 мај 2023 (МИА) - Заради тешка сообраќајна несреќа кај селото Владевци, на магистралниот...

Попов: 61% од младите сметаат дека владата не инвестира за подобрување на финансиската состојба на младите кои живеат во сиромаштија

Попов: 61% од младите сметаат дека владата не инвестира за подобрување на финансиската состојба на младите кои живеат во сиромаштија

13 мај 2023 Во рамките на акцијата за посета на населени места и средби со граѓани ширум...

Магистралниот пат Струмица - Радовиш затворен поради сообраќајка

Магистралниот пат Струмица - Радовиш затворен поради сообраќајка

Скопје, 13 мај 2023 (МИА) - Поради сообраќајна несреќа, затворен за сообраќај е магистралниот пат Ст...

Приведен велешанец, понудил поткуп за да биде ослободен

Приведен велешанец, понудил поткуп за да биде ослободен

Скопје, 13 мај 2023 (МИА) - Полициски службеници во Велес денеска го привеле И.Д.(24) поради сомнени...

Методија Ристоски реизбран за претседател на Нотарската комора

Методија Ристоски реизбран за претседател на Нотарската комора

Скопје, 13 мај 2023 (МИА) - На редовното Изборно собрание на Нотарската комора на Република Северна...

Бразилски Атлетико Параненсе отпушти двајца фудбалери поради местење натпревари

Бразилски Атлетико Параненсе отпушти двајца фудбалери поради местење натпревари

Рио де Женеиро, 13 мај 2023 (МИА) – Ланскиот финалист во Копа Либертадорес, бразилскиот фудбалски кл...

Во Битола отворен заеднички наплатен центар на локалните јавни претпријатија

Во Битола отворен заеднички наплатен центар на локалните јавни претпријатија

Битола, 13 мај 2023 (МИА) - Во Нова Битола денеска почна со работа заеднички, втор, наплатен центар...

Османи од Мостар: ОБСЕ ќе продолжи да поддржува проекти кои ја зајакнуваат довербата помеѓу заедниците

Османи од Мостар: ОБСЕ ќе продолжи да поддржува проекти кои ја зајакнуваат довербата помеѓу заедниците

Скопје, 13 мај 2023 (МИА) - Локалните лидери кои на прво место ги ставаат граѓаните и се посветени н...

Јавен настан во Битола „Придобивките од европските фондови и грантови“

Јавен настан во Битола „Придобивките од европските фондови и грантови“

Битола, 13 мај 2023 (МИА) - Ученици од основните и средни училишта во Битола на јавен настан пред Оф...

Се реконструира паркот на просторот кај споменикот на Манчо Малиминов во Неготино

Се реконструира паркот на просторот кај споменикот на Манчо Малиминов во Неготино

Неготино, 13 мај 2023 (МИА) - Се реконструира паркот на просторот кај споменикот на Манчо Малиминов...

Се уриваат дивоизградени објекти во ,,Тенеќе маало

Се уриваат дивоизградени објекти во ,,Тенеќе маало" во Кавадарци

Кавадарци, 13 мај 2023 (МИА) - Продолжува уривањето на дивоизградени објекти во ,,Тенеќе маало" во К...

Image

Остани поврзан