• недела, 19 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 12 мај 2023 Скопје – Претседателот...

Аврамовска Мадиќ: Досега нема предмет за екстрадиција на осудените за „Диво насеље“

Аврамовска Мадиќ: Досега нема предмет за екстрадиција на осудените за „Диво насеље“

Скопје, 11 мај 2023 (МИА) - Сите осудени лица кои се странски државјани можат да бараат трансфер во...

Аврамовска Мадиќ: Верувам дека предлогот за измени на Уставот ќе биде готов до крајот на јуни

Аврамовска Мадиќ: Верувам дека предлогот за измени на Уставот ќе биде готов до крајот на јуни

Скопје, 11 мај 2023 (МИА) - Заменик министерката за првада Викторија Аврамовска Мадиќ изјави дека оч...

Ковачевски на Балканскиот стоматолошки конгрес: Се поврзуваме преку науката и отвораме нови перспективи за развој на стоматологијата

Ковачевски на Балканскиот стоматолошки конгрес: Се поврзуваме преку науката и отвораме нови перспективи за развој на стоматологијата

Скопје, 11 мај 2023   Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар...

Вардар 1961 против Еурофарм Пелистер ќе ја брани титулата во ракометниот Куп

Вардар 1961 против Еурофарм Пелистер ќе ја брани титулата во ракометниот Куп

Охрид, 11 мај 2023 (МИА) – Ракометарите на Вардар 1961 се пласираа во финалето на македонскиот Куп,...

Зеленски се очекува да се сретне со папата в сабота

Зеленски се очекува да се сретне со папата в сабота

Ватикан, 11 мај 2023 (МИА) -   Украинскиот претседател Володимир Зеленски се очекува в саб...

Мицкоски бара оставка од Ковачевски и обвини за „Дуизација“ на системот

Мицкоски бара оставка од Ковачевски и обвини за „Дуизација“ на системот

Штип, 11 мај 2023 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашната трибина во Штип по...

Ноер повторно тренира по пауза од пет месеци

Ноер повторно тренира по пауза од пет месеци

 Минхен, 11 мај 2023 (МИА) – Голманот на германската репрезентација и на Баерн Минхен, Мануел Н...

Сообраќајка на автопатот Штип-Скопје, сообраќајот пренасочен по стариот пат

Сообраќајка на автопатот Штип-Скопје, сообраќајот пренасочен по стариот пат

Скопје, 11 мај 2023 (МИА) - Поради сообраќајна несреќа, вечерва од 20:20 часот во прекин е сообраќај...

Во Франција најавија нови стимулации за еколошки инвестиции

Во Франција најавија нови стимулации за еколошки инвестиции

Париз, 11 мај 2023 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон денеска најави дека владата ќе пон...

Апасиев го тужи Tалат Џафери заради политичка дискриминација

Апасиев го тужи Tалат Џафери заради политичка дискриминација

Скопје, 11 мај 2023 (МИА) - Претседателот на Левица и пратеник во Собранието Димитар Апасиев до Осно...

Во Штип трибина на ВМРО-ДПМНЕ ,,Современи образовни политики“

Во Штип трибина на ВМРО-ДПМНЕ ,,Современи образовни политики“

Штип, 11 мај 2023 (МИА) - Образование без воспитна функција нема, а мислам таа функција како да ја с...

Предвремени избори нема да има, уставните измени ќе бидат донесени, тврди Ковачевски

Предвремени избори нема да има, уставните измени ќе бидат донесени, тврди Ковачевски

Скопје, 11 мај 2023 (МИА) - Предвремени избори нема да има, дециден е премиерот Димитар Ковачевски....

Ковачевски: Има конкретни сигнали дека некои пратеници од опозицијата би гласале за уставните измени

Ковачевски: Има конкретни сигнали дека некои пратеници од опозицијата би гласале за уставните измени

Скопје, 11 мај 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски вели дека има конкретни сигнали од опозициј...

Атлетичар го продава првиот олимписки медал во историјата на Боцвана

Атлетичар го продава првиот олимписки медал во историјата на Боцвана

  Габороне, 11 мај 2023 (МИА) – Атлетичарот од Боцвана, Најџел Ејмос, најави дека го пр...

Image

Остани поврзан