• сабота, 23 септември 2023
Еурофарм Пелистер го совлада Вардар 26:23

Еурофарм Пелистер го совлада Вардар 26:23

Битола, 6 мај 2023 (МИА) - Најдобрите македонски ракометни клубови, Еурофарм Пелистер и Вардар вечер...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

7 мај 2023 Скопје - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, државн...

Одбележан патронот на познатиот манастир „Свети Георгиј Победоносец

Одбележан патронот на познатиот манастир „Свети Георгиј Победоносец" во Рајчица

Дебар, 6 мај 2023 (МИА) - Достоинствено, како што и му доликува на овој далеку познат божји храм, е...

Градоначалникот на Ресен во посета на Мала Преспа, за поддршка на Панди Јани за градоначалник

Градоначалникот на Ресен во посета на Мала Преспа, за поддршка на Панди Јани за градоначалник

Дебар, 6 мај 2023 (МИА) - Во посета на Мала Преспа денеска беше градоначалникот на општина Ресен, Јо...

Министерот Лога лично го доставил до Државниот Универзитет во Тетово решението за регистрирање на правната клиника

Министерот Лога лично го доставил до Државниот Универзитет во Тетово решението за регистрирање на правната клиника

Скопје, 6 мај 2023 (МИА) - Министерот за правда, Кренар Лога, денеска лично го доставил до Државниот...

Масовна прослава на Ѓурѓовден во делчевско кај месноста ,,Скокото

Масовна прослава на Ѓурѓовден во делчевско кај месноста ,,Скокото"

Делчево, 6 мај 2023 (МИА) - Христијанскиот празник Ѓурѓовден во Делчевско е масовно одбележан кај ме...

Бугарското МНР реагира поради забраната за влез на петмина бугарски државјани, МВР истакнува дека не ги исполнувале условите за влез на странци

Бугарското МНР реагира поради забраната за влез на петмина бугарски државјани, МВР истакнува дека не ги исполнувале условите за влез на странци

Скопје, 6 мај 2023 (МИА) - Министерството за надворешни работи на Република Бугарија соопшти дека е...

Од понеделник ќе се поставува заштитна звучна ограда на делницата Скопје - Тетово

Од понеделник ќе се поставува заштитна звучна ограда на делницата Скопје - Тетово

Скопје, 6 мај 2023 (МИА) - Од АМСМ информираат дека в понеделник (08.5.2023) ќе се започне со градеж...

Училиштето „Конгреси и Манастирит“ во Чаир од денеска со фотоволтаичен кров, Ганиу најавува уште седум соларни кровови во училиштата и градинките

Училиштето „Конгреси и Манастирит“ во Чаир од денеска со фотоволтаичен кров, Ганиу најавува уште седум соларни кровови во училиштата и градинките

Скопје, 6 мај 2023 (МИА) - Во Основното општинско училиште „Конгреси и Манастирит“ во Општина Чаир,...

Штипскиот градоначалник Јорданов во посета на Сплит

Штипскиот градоначалник Јорданов во посета на Сплит

Штип, 6 мај 2023 (МИА) - Градоначалникот на Општина Штип Иван Јорданов е во работна посета на Сплит,...

Британската амбасада во Скопје ги пречека гостите на настанот за прикажување на Крунисувањето на нивните величества кралот Чарлс Трети и кралицата Камила

Британската амбасада во Скопје ги пречека гостите на настанот за прикажување на Крунисувањето на нивните величества кралот Чарлс Трети и кралицата Кам...

Скопје, 6 мај 2023 (МИА) - Британската амбасада во Скопје ги пречека гостите во Британската резиденц...

Активности на ВМРО-ДПМНЕ „Ова е Македонија за сите“ во Македонска Каменица, населените места Луковица, Тодоровци, Мошница, Саса, Куклиш, Банско и Свидовица

Активности на ВМРО-ДПМНЕ „Ова е Македонија за сите“ во Македонска Каменица, населените места Луковица, Тодоровци, Мошница, Саса, Куклиш, Банско и Свид...

Скопје, 6 мај 2023 (МИА) - И денеска продолжија теренските активности  на ВМРО-ДПМНЕ во рамки н...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

„Скај“ го обнови договорот за емитување на натпреварите од англиските дивизии за околу една милијарда фунти

„Скај“ го обнови договорот за емитување на натпреварите од англиските дивизии за околу една милијарда фунти

Лондон, 6 мај 2023 (МИА) – Фудбалските клубови од англиската втора, трета и четврта лига го обновија...

Кралот Чарлс Трети и Камила ги поздравија граѓаните од балконот на Бакингемската палата

Кралот Чарлс Трети и Камила ги поздравија граѓаните од балконот на Бакингемската палата

Лондон, 6 мај 2023 (МИА) - Британскиот крал Чарлс Трети и кралицата Камила, придружувани од кралскот...

Image

Остани поврзан