• сабота, 23 септември 2023
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

10 април 2023 Скопје - Интерпартиската парламентарна група за заштита на пр...

Во Велес јубилеен 60. Државен натпревар на млади техничари и природници

Во Велес јубилеен 60. Државен натпревар на млади техничари и природници

Велес, 9 април 2023 (МИА) - Околу 300 ученици заед...

Признанија за танчерите од „Ритам Плус“ на Меѓународен танцов спортски натпревар во Солун

Признанија за танчерите од „Ритам Плус“ на Меѓународен танцов спортски натпревар во Солун

Скопје, 9 април 2023 (МИА) - Македонските натпреварувачи од Танцовиот спортски клуб „Ритам Плус“ - С...

Дваесет фирми чувале залихи на овошје и зеленчук, ќе добијат казни од 800 до 10.000 евра

Дваесет фирми чувале залихи на овошје и зеленчук, ќе добијат казни од 800 до 10.000 евра

Скопје, 9 април 2023 (МИА) - Вкупно 20 фирми се проверени во вчерашната акција на Државниот пазарен...

По 30 денови притвор за двајцат тетовци кај кои била најдена марихуана

По 30 денови притвор за двајцат тетовци кај кои била најдена марихуана

Тетово, 9 април 2023 (МИА) - Две млади лица од тетовските села д...

Театарско - танцова претстава утре во Дом на култура Кавадарци

Театарско - танцова претстава утре во Дом на култура Кавадарци

Кавадарци, 9 април 2023 (МИА) - Домот на култура „Иван Мазов - Климе“ во Кавадарци за у...

ПМФЛ: Само бод за Струга на гостувањето кај Скопје

ПМФЛ: Само бод за Струга на гостувањето кај Скопје

Околу 250 мостри пристигнаа на оценување за „Ракијада 2023

Околу 250 мостри пристигнаа на оценување за „Ракијада 2023" во Кавадарци

Кавадарци, 9 април 2023 (МИА) - Околу 250 мостри пристигнаа на оценување во рамките на...

Да живееме со љубов кон Бога и кон ближниот, вели бугарскиот патријарх Неофит во својот говор за празникот Влегување Господово во Ерусалим – Цветници

Да живееме со љубов кон Бога и кон ближниот, вели бугарскиот патријарх Неофит во својот говор за празникот Влегување Господово во Ерусалим – Цветници

Софија, 9 апри 2023 (МИА-БТА) - Неговата Светост бугарскиот патријарх и митрополит Софиски Неофит одржа говор за дене...

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Прилеп - Градско

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Прилеп - Градско

Скопје, 9 април 2023 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Прилеп - Градско е нормализиран во двата...

Полска го суспендира увозот на украинско жито најмалку до јули

Полска го суспендира увозот на украинско жито најмалку до јули

Варшава, 9 април 2023 (МИА) – Украинското жито ќе има дозвола само за транзит низ Полска „најмалку д...

Авганистанските специјални сили убија двајца припадници на Исламската држава

Авганистанските специјални сили убија двајца припадници на Исламската држава

Кабул, 9 април 2023 (МИА) – Авганистанските специјални сили убија двајца членови на екстремистичката...

Детектор: За две третини од граѓаните родот не е променлива категорија, близу 60 отсто не би поддржале такво законско решение

Детектор: За две третини од граѓаните родот не е променлива категорија, близу 60 отсто не би поддржале такво законско решение

9 април 2023 Близу две третини од граѓаните сметаат дека родот...

Четири лица загинаа во лавина на француските Алпи

Четири лица загинаа во лавина на француските Алпи

Париз, 9 април 2023 (МИА) – Четири лица загинаа во лавина што попладнево се случ...

Баена демантира дека го навредувал нероденото дете на Валверде

Баена демантира дека го навредувал нероденото дете на Валверде

Мадрид, 9 април 2023 (МИА) – Шпанскиот фудбалер

Image

Остани поврзан