• недела, 19 мај 2024
Ѓукановиќ му ја честиташе победата на Милатовиќ и порача дека вистинските избори допрва доаѓаат

Ѓукановиќ му ја честиташе победата на Милатовиќ и порача дека вистинските избори допрва доаѓаат

Подгорица, 2 април 2023 (МИА) – Досегашниот претседател на Црна Гора

Милатовиќ: Ноќ што ја чекавме 30 години

Милатовиќ: Ноќ што ја чекавме 30 години

П

Националната коалициска партија на Петри Орпо прогласи победа на изборите во Финска

Националната коалициска партија на Петри Орпо прогласи победа на изборите во Финска

Хелиснки, 2 април 2023 (МИА) - Шефот на финската централно-десничарска Национ...

Ковачевски: Иницијативите на Отворен балкан даваат резултати, продолжуваме со нови

Ковачевски: Иницијативите на Отворен балкан даваат резултати, продолжуваме со нови

Верона, 2 април 2023 (МИА) - Вкупната трговска размена меѓу трите земји од Отворен Балкан е зголемен...

Абазовиќ: Му го честитам изборот на Милатовиќ за прв европски претседател во историјата на Црна Гора

Абазовиќ: Му го честитам изборот на Милатовиќ за прв европски претседател во историјата на Црна Гора

Подгорица, ...

Во експлозијата во која загина познат руски воен блогер има и 25 повредени лица

Во експлозијата во која загина познат руски воен блогер има и 25 повредени лица

Санкт Петербург, 2 април 2023 (МИА)

Јаков Милатовиќ е новиот претседател на Црна Гора

Јаков Милатовиќ е новиот претседател на Црна Гора

Подгорица, 2 април 2023 (МИА) - Јаков Милатовиќ победи на ден...

Светските агенции за исходот од изборите во Бугарија

Светските агенции за исходот од изборите во Бугарија

Софија, 2 април 2023 (МИА) -  Бугарските конзервативци и либералите, се...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

3 април 2023 Скопје - Собранието на Република Северна Македонија ќе ги одрж...

ЦЕМИ: Во вториот изборен круг Милатовиќ освои 60,5 отсто од гласовите, Ѓукановиќ 39,5 отсто

ЦЕМИ: Во вториот изборен круг Милатовиќ освои 60,5 отсто од гласовите, Ѓукановиќ 39,5 отсто

Подгорица, ...

Николовски: Силно ги поддржуваме меѓународните промоции на македонските винарии, за неколку години вложени над милион евра

Николовски: Силно ги поддржуваме меѓународните промоции на македонските винарии, за неколку години вложени над милион евра

Верона, 2 април 20223 (МИА) -  Министерството за земјоделство силно ги поддржува меѓународните...

Затворени избирачките места за претседателските избори во Црна Гора, излезноста 67 отсто

Затворени избирачките места за претседателските избори во Црна Гора, излезноста 67 отсто

П

Анчелоти: Мојот договор со Реал завршува во 2024 година, планирам да го финализирам до крај

Анчелоти: Мојот договор со Реал завршува во 2024 година, планирам да го финализирам до крај

Мадрид, 2 април 2023 (МИА) -

Според првичните анкети за излезноста повторно нема видлив победник на изборите во Бугарија

Според првичните анкети за излезноста повторно нема видлив победник на изборите во Бугарија

Софија, 2 април 2023 (МИА) - Според првичните резултат...

Манчестер јунајтед е во резултатска криза

Манчестер јунајтед е во резултатска криза

Њукасл, 2 април 2023 (МИА) – Англис...

Image

Остани поврзан