• четврток, 18 јули 2024
На денешен ден

На денешен ден

21 ноември 2022 (МИА)   - Светски ден на телевизијата. 1658.- Во Лондон е роден Хенри Персел, најзначаен англиск...

Од верските календари

Од верските календари

21 ноември 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијан...

Претпладне облачно со повремен дожд, а попладне со сончеви периоди

Претпладне облачно со повремен дожд, а попладне со сончеви периоди

Скопје, 21 ноември 2022 (МИА) - Времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Во раните утрински часови...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 21 ноември 2022 (МИА) – Денеска е понеделник, 21 ноември 2022 година, 324-иот ден во годината. До крајот на годи...

Ѓоковиќ по шести пат во кариерата го освои завршниот АТП Мастерс

Ѓоковиќ по шести пат во кариерата го освои завршниот АТП Мастерс

Торино, 20 ноември 2022 (МИА) - Новак Ѓоковиќ вечерва во Торино по шести пат во кариерата го освои завр...

Норвешка стигна до деветто европско злато на женските ракометни првенства

Норвешка стигна до деветто европско злато на женските ракометни првенства

Љубљана, 20 ноември 2022 (МИА) – Репрезентацијата на Норвешка го освои првото место на 15. Европско прв...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

21 ноември 2022 Скопје - Премиерот Димитар Ковачевски ќе се обрати на настан по повод...

Припадниците на македонската Армија, Тале Илијевски и Игор Јакимовски, освоија прво и второ место на „Фрауенфелд војнички маратон“ во Швајцарија

Припадниците на македонската Армија, Тале Илијевски и Игор Јакимовски, освоија прво и второ место на „Фрауенфелд војнички маратон“ во Швајцарија

Велес, 20 ноември 2022(МИА) - На денешниот „Фрауе

Црна Гора освои бронза на ЕХФ Еуро 2022

Црна Гора освои бронза на ЕХФ Еуро 2022

Љубљана, 20 ноември 2022 (МИА) - Ракометарките на Црна Гора вечерва ја победија Франција во Љубљана со...

Антирекордот на мундијалите по бројот на удари кон голот

Антирекордот на мундијалите по бројот на удари кон голот

Ал Хор, 20 ноември 2022 (МИА) - Репрезентацијата на Еквадор ја совлада селекцијата на Катар со резултат...

Еквадор го победи Катар во воведниот натпревар на Светското првенство

Еквадор го победи Катар во воведниот натпревар на Светското првенство

Ал Хор, 20 ноември 2022 (МИА) - Репрезентацијата на Еквадор ја совлада селекцијата на Катар во воведнио...

Сопружници загинаа во тешка сообраќајна несреќа кај Струмица

Сопружници загинаа во тешка сообраќајна несреќа кај Струмица

Струмица, 20 ноември 2022 (МИА) - Сопружници од село Мокриево на возраст од 70 и 69 години загинаа попл...

Бајден до американскиот тим пред СП: Знам дека сте аутсајдери, но тимот има некои од најдобрите фудбалери во светот, па да ги изненадиме сите

Бајден до американскиот тим пред СП: Знам дека сте аутсајдери, но тимот има некои од најдобрите фудбалери во светот, па да ги изненадиме сите

Вашингтон, 20 ноември 2022 (МИА) - Претседателот на САД, Џо Бајден одржа мотивациски говор пред фудбалс...

Соработка на Чаир и бугарската општина Белица, средба на градоначалниците Ганиу и Ревански

Соработка на Чаир и бугарската општина Белица, средба на градоначалниците Ганиу и Ревански

Скопје, 20 ноември 2022  (МИА) - Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, денеска го...

Возило паднало во провалија во Маврово, три лица се полесно повредени

Возило паднало во провалија во Маврово, три лица се полесно повредени

Скопје, 20 ноември 2022 (МИА) - Возило излетало од патот и паднало во подлабока провалија на влезот во...

Image

Остани поврзан