• сабота, 23 септември 2023
На денешен ден

На денешен ден

22 август 2022 (МИА)   1642.- Во Англија почнала граѓанската војна меѓу приврзаниците на круната и Парламентот, п...

Од верските календари

Од верските календари

22 август 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанс...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 22 август 2022 (МИА) - Денеска е понеделник, 22 август 2022 година, 229-иот ден во годината. До крајот на година...

Се излеа Селска Река во Кривопаланечко, поплавени поседи на земјоделците

Се излеа Селска Река во Кривопаланечко, поплавени поседи на земјоделците

Крива Паланка, 21 август 2022 (МИА) - Невремето со пороен дожд, силен ветер и грмотевици што во по...

Пронајдено исчезнатото момче од Битола

Пронајдено исчезнатото момче од Битола

Битола, 21 август 2022 (МИА) – СВР-Битола доцна вечерва соопшти...

Сити се спасуваше против Њукасл и ја продолжи серијата од 15 натпревари без пораз во Премиер лигата

Сити се спасуваше против Њукасл и ја продолжи серијата од 15 натпревари без пораз во Премиер лигата

Њукасл, 21 август 2022 (МИА) - Манчестер сити ја продолжи серијата без пораз во Премиер лигата на 15 на...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

22 август 2022  Скопје – Прес–конференцијата на потпретседател...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

22 август 2022 Москва - Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин во пос...

За утрешниот  втор уписен рок, во гимназиите во Дебарско слободни места на претек

За утрешниот втор уписен рок, во гимназиите во Дебарско слободни места на претек

Дебар,  21 август   2022 (МИА)

Манчестер сити ќе му понуди нов договор на Бернардо Силва со двојно повисока плата

Манчестер сити ќе му понуди нов договор на Бернардо Силва со двојно повисока плата

Лондон, 21 август 2022 (МИА) - Манчестер сити се подготвува да понуди нов договор со двојно поголема пл...

Бајден, Макрон, Шолц и Џонсон повикаа на воздржаност за нуклеарната централа Запорожје

Бајден, Макрон, Шолц и Џонсон повикаа на воздржаност за нуклеарната централа Запорожје

Берлин, 21 август 2022 (МИА) - Лидерите на САД, Франција, Германија и Велика...

СВР-Битола во акција за пронаоѓање малолетник кој се оддалечил од својот дом

СВР-Битола во акција за пронаоѓање малолетник кој се оддалечил од својот дом

Битола, 21 август 2022 (МИА) - 

Оскаровецот Ентони Дод Ментл на ИФФК „Браќа Манаки“: Секогаш ги сакав игрите со светлината

Оскаровецот Ентони Дод Ментл на ИФФК „Браќа Манаки“: Секогаш ги сакав игрите со светлината

Битола, 21 август 2022 (МИА) - Британско-данскиот кинематограф Ентони Дод Мен...

Иран ја суспендира од берзата најголемата челичарница по сомнежите за корупција

Иран ја суспендира од берзата најголемата челичарница по сомнежите за корупција

Техеран, 21 август 2022 (МИА) - Берзата во Техеран го суспендира најголемиот ирански производител на че...

Табаковски од Алкалоид втор на ЕП  во шах за аматери

Табаковски од Алкалоид втор на ЕП во шах за аматери

Загреб, 21 август 2022 (МИА) - Младите надежи на ШК Алкалоид, Дино Табаковски и Стојан Велкоски имаа ус...

Image

Остани поврзан