• петок, 21 јуни 2024
Стопанска комора: Осигурувањето е силна поддршка на секој бизнис

Стопанска комора: Осигурувањето е силна поддршка на секој бизнис

Скопје, 20 јуни 2024 “Да се поседува полиса за осигурување треба да биде еден од приоритети...

Конференција за отворање на првата Регионална берза за поддршка на малите и средните претпријатија

Конференција за отворање на првата Регионална берза за поддршка на малите и средните претпријатија

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) - Во организација на СЕБ Глобал Платформ Скопје денеска во Скопје ќе се о...

Младеновски: Сè уште се натпреварувам за да им дадам поддршка на младите и надежни македонски кајакари

Младеновски: Сè уште се натпреварувам за да им дадам поддршка на младите и надежни македонски кајакари

Велес,18 јуни 2024 (МИА) – Седумдесет и четиригодишниот Илија Младеновски кајакар-ветеран од КК „Или...

Самит на Г7: Фон дер Лајен го поддржува мировниот план на САД за Газа

Самит на Г7: Фон дер Лајен го поддржува мировниот план на САД за Газа

Бари, 13 јуни 2024 (МИА) - Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска понуд...

Столтенберг ги повика сојузниците на НАТО да ја поддржат мисијата за обука и поддршка на Украина

Столтенберг ги повика сојузниците на НАТО да ја поддржат мисијата за обука и поддршка на Украина

Брисел, 12 јуни 2024 (МИА) - Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска ги повика сојузн...

Макрон го поддржа планот на Бајден за прекин на огнот во Газа

Макрон го поддржа планот на Бајден за прекин на огнот во Газа

Париз, 1 јуни 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон го поддржа американскиот предлог з...

Опозиционерот Лапид го повика премиерот Нетанјаху да го послуша Бајден за договорот за заложници во Газа и му понуди поддршка

Опозиционерот Лапид го повика премиерот Нетанјаху да го послуша Бајден за договорот за заложници во Газа и му понуди поддршка

Тел Авив, 1 јуни 2024 (МИА) - Лидерот на израелската опозиција Јаир Лапид го повика премиерот Бенјам...

Во Белград собир за поддршка на нападнатиот новинар Цвијиќ

Во Белград собир за поддршка на нападнатиот новинар Цвијиќ

Белград, 31 мај 2024 (МИА) – Коалицијата за слобода на медиумите денеска ги повика граѓаните на Срби...

САД објавија мерки за подршка на малиот бизнис на Куба

САД објавија мерки за подршка на малиот бизнис на Куба

Вашингтон, 29 мај 2024 (МИА) - САД објавија регулаторни измени со цел засилување на подршката за нар...

Реал со поддршка за Надал по елиминацијата во првото коло на Ролан Гарос

Реал со поддршка за Надал по елиминацијата во првото коло на Ролан Гарос

Мадрид, 28 мај 2024 (МИА) - Реал Мадрид му дава поддршка на шпанскиот тенисер Рафаел Надал по негова...

Шпанија ќе ги повика земјите од ЕУ да го поддржат Меѓународниот суд на правдата на ОН со декларација во врска со Израел

Шпанија ќе ги повика земјите од ЕУ да го поддржат Меѓународниот суд на правдата на ОН со декларација во врска со Израел

Брисел, 27 мај 2024 (МИА) - Шпанскиот министер за надворешни работи Хозе Мануел Албарез денеска изја...

Орбан: Унгарија ќе се обиде да не биде дел од операциите на НАТО насочени кон поддршка на Украина

Орбан: Унгарија ќе се обиде да не биде дел од операциите на НАТО насочени кон поддршка на Украина

Будимпешта, 24 мај 2024 (МИА) - Унгарија ќе настојува да не учествува во операциите на НАТО чија цел...

Ники Хејли најави поддршка за Трамп на изборите

Ники Хејли најави поддршка за Трамп на изборите

Вашингтон, 23 мај 2024 (МИА) - Поранешната републиканска кандидатка за претседателска номинација во...

Најмалку 16 земји-членки на ОН дадоа заедничка изјава за поддршка на Агенцијата за палестински бегалци

Најмалку 16 земји-членки на ОН дадоа заедничка изјава за поддршка на Агенцијата за палестински бегалци

Њујорк, 22 мај 2024 (МИА) - Најмалку 16 земји-членки на Обединетите нации дадоа „изјава за заеднички...

Хаџиу бара поддршка од меѓународниците за акциите на косовскиот север: Целта е заштита на суверенитетот

Хаџиу бара поддршка од меѓународниците за акциите на косовскиот север: Целта е заштита на суверенитетот

Приштина, 21 мај 2024 (МИА) – Министерката за правда на Косово, Албулена Хаџиу побара поддршка од ме...

Image

Остани поврзан