• петок, 21 јуни 2024
Деветмесечно бебе донесено во неконтактибилна состојба, починало во болница во Охрид

Деветмесечно бебе донесено во неконтактибилна состојба, починало во болница во Охрид

Охрид, 18 мај 2024 (МИА) - На 17 мај 2024 во СВР Охрид, пријавено е дек...

ОЈО издаде наредба за утврдување на причините за смртта на бебето од Вевчани

ОЈО издаде наредба за утврдување на причините за смртта на бебето од Вевчани

Охрид, 14 мај 2024 (МИА) - Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид издаде пов...

Седуммесечно бебе починало во охридската болница „Свети Еразмо“, било донесено со тешки повреди

Седуммесечно бебе починало во охридската болница „Свети Еразмо“, било донесено со тешки повреди

Охрид, 14 мај 2024 (МИА) – Полицијата денеска соопшти дека рано изутринава во 01:04 часот во СВР - О...

Ново бебе алпака во скопската Зоолошка градина

Ново бебе алпака во скопската Зоолошка градина

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Ново бебе алпака може да се погледне во скопската Зоолошка градина, ин...

Разновидна исхрана за правилен развој на детскиот мозок

Разновидна исхрана за правилен развој на детскиот мозок

Лос Анџелес, 16 април 2024 (МИА) - Храната што децата ја јадат влијае на нивниот развој, но и на раз...

Кога бебето почнува да си го препознава името?

Кога бебето почнува да си го препознава името?

Лос Анџелес, 2 април 2024 (МИА) - Во текот на првата година од животот, кај едно бебе има доста прес...

Појавата на сплескана глава кај бебето може да се спречи со неколку прости чекори

Појавата на сплескана глава кај бебето може да се спречи со неколку прости чекори

Скопје, 29 март 2024 (МИА) - Синдромот на сплескана глава или плагиокефалија се однесува на деф...

Месото во исхраната на бебето се внесува по седмиот месец од развојот

Месото во исхраната на бебето се внесува по седмиот месец од развојот

Лос Анџелес, 5 март 2024 (МИА) - За бебињата, стручњаците вообичаено препорачуваат внесување месо во...

Парична награда за првото новороденче во Берово за 2024 година 

Парична награда за првото новороденче во Берово за 2024 година 

Берово, 10 јануари 2024 (МИА) - Градоначалникот на Берово, Звонко Пекевски денеска ја додели парична...

Градоначалникот Костадинов на првороденото бебе му врачи штедна книшка со 40 илјади денари

Градоначалникот Костадинов на првороденото бебе му врачи штедна книшка со 40 илјади денари

Струмица, 2 јануари 2024 (МИА) - Градоначалникот на Струмица, Костадин...

Јовановска: Бебето со повреда на раката е во добра состојба, се работи за лесна фрактура

Јовановска: Бебето со повреда на раката е во добра состојба, се работи за лесна фрактура

Скопје, 2 јануари 2024 (МИА) - Директорката на Гинеколошко-акушерската клиника во Скопје, Викторија...

Првото бебе родено во Струмица во новата година е машко

Првото бебе родено во Струмица во новата година е машко

Струмица, 1 јануари 2024 (МИА) - Синоќа во 01:10 часот во Струмица се роди првото новороденче. Бебет...

Прво женско бебе е родено во 2024 година во Тетово

Прво женско бебе е родено во 2024 година во Тетово

Тетово, 1 јануари 2024 (МИА) - Во Тетово во новата 2024 година, пет минути после полноќ е родено прв...

Женско е првото бебе родено годинава во болницата во Кавадарци

Женско е првото бебе родено годинава во болницата во Кавадарци

Кавадарци, 1 јануари 2024 (МИА) - Женско е првото бебе родено годинава во болницата во Кавадарци. Ст...

Убиецот од Прага претходно убил маж и двомесечно бебе

Убиецот од Прага претходно убил маж и двомесечно бебе

Прага, 27 декември 2023 (МИА) - Чешката полиција денеска соопшти дека пронашла писмо од студентот ко...

Image

Остани поврзан