• петок, 21 јуни 2024
Азар: Не сакав да одам некаде да играм само за пари

Азар: Не сакав да одам некаде да играм само за пари

Париз, 19 октомври 2023 (МИА) - Поранешниот играч на Реал Мадрид и Челзи, Еден Азар објасни зошто ре...

Азар ја заврши кариерата на 32 години

Азар ја заврши кариерата на 32 години

Брисел, 10 октомври 2023 (МИА) – Белгискиот фудбалер Еден Азар се повлече од фудбалот на 32 години.

Азар има опција да се врати во Белгија

Азар има опција да се врати во Белгија

Брисел, 17 јуни 2023 (МИА) - Поранешниот играч од средниот ред на Реал Мадрид, Еден Азар би можел да...

Азар би можел да ја заврши кариерата по заминувањето од Реал Мадрид

Азар би можел да ја заврши кариерата по заминувањето од Реал Мадрид

Мадрид, 4 јуни 2023 (МИА) - Белгискиот играч за врска Еден Азар би можел да ја заврши кариерата по з...

Меси се врати на тренинзите со ПСЖ, тој беше суспендиран поради патување во Саудиска Арабија

Меси се врати на тренинзите со ПСЖ, тој беше суспендиран поради патување во Саудиска Арабија

Париз, 8 мај 2023 (МИА) – Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси почна да тренира со Пари Сен-Жермен.

Азар размислува да ја заврши кариерата во 2024 година

Азар размислува да ја заврши кариерата во 2024 година

Мадрид, 8 мај 2023 (МИА) - Еден Азар може да ја заврши кариерата во 2024 година. Според „Relevo“, Бе...

Азар сака да остане во Реал до истекот на договорот

Азар сака да остане во Реал до истекот на договорот

Мадрид, 8 март 2023 (МИА) -

Реал Мадрид наскоро ќе преговара со Азар, клубот ќе го продаде играчот на лето

Реал Мадрид наскоро ќе преговара со Азар, клубот ќе го продаде играчот на лето

Мадрид, 7 март 2023 (МИА) - Раководството на Реал Мадрид планира да одржи соста...

Азар сака да го освои СП 2022 година со Белгија: Мораме, ако сакаме да нè нарекуваат „златна генерација“

Азар сака да го освои СП 2022 година со Белгија: Мораме, ако сакаме да нè нарекуваат „златна генерација“

Брисел, 25 октомври 2022 (МИА) - Еден Азар сака да го освои Светското првенство во 2022 година со Белги...

Реал подготвен да му даде последна шанса на Еден Азар

Реал подготвен да му даде последна шанса на Еден Азар

Мадрид, 29 јуни 2022 (МИА) - Реал Мадрид е подготвен да му даде можност на Еден Азар да блесне во новат...

Мартинез: Навивачите на Реал ќе видат сосема поинаков Азар

Мартинез: Навивачите на Реал ќе видат сосема поинаков Азар

Мадрид, 18 јуни 2022 (МИА) - Селекторот на Белгија, Роберто Мартинез силно верува во квалитетот и спосо...

За Азар заинтересирани Арсенал и Њукасл, Белгиецот не сака да го напушти Реал

За Азар заинтересирани Арсенал и Њукасл, Белгиецот не сака да го напушти Реал

Мадрид, 15 март 2022 (МИА) - Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Еден Азар би можел да се врати во...

Еден Азар сака да си оди од Реал

Еден Азар сака да си оди од Реал

Мадрид, 17 јануари 2022 (МИА) - Фудбалерот од средниот ред Еден Азар сака да го на...

Неколку премиерлигаши заинтересирани за услугите на Азар, Реал е подготвен да го пушти Белгиецот

Неколку премиерлигаши заинтересирани за услугите на Азар, Реал е подготвен да го пушти Белгиецот

Мадрид, 2 ноември 2021 (МИА) - Реал Мадрид е подготвен да се раздели со играчот од средниот ред Еден Аз...

Анчелоти: Азар е фит и подготвен за игра, но повеќе сакам други играчи

Анчелоти: Азар е фит и подготвен за игра, но повеќе сакам други играчи

Мадрид, 27 октомври 2021 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти објасни зошто напаѓачот Еден А...

Image

Остани поврзан