• петок, 21 јуни 2024
Подготвено е за прегласувањето во Долнени и Крушево, денеска гласаат болните и изнемоштените

Подготвено е за прегласувањето во Долнени и Крушево, денеска гласаат болните и изнемоштените

Прилеп, 21 мај 2024 (МИА) - Сѐ е подготвено за утрешното прегласување на Парламентарните избори на ч...

Одбиени три, Управен треба да одлучува уште по четири тужби за прегласување од Европски фронт

Одбиени три, Управен треба да одлучува уште по четири тужби за прегласување од Европски фронт

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Управниот суд денеска ја одби како неоснована тужбата од Коалицијата „Ев...

Се реевидентираат црквите и иконите во Крушево

Се реевидентираат црквите и иконите во Крушево

Прилеп, 9 мај 2024 (МИА) - Стручњаците од прилепскиот Завод и музеј денеска ја заокружуваат реевиден...

Во Крушево до 13 часот излезноста е над 34 проценти, а во Долнени двојно помала

Во Крушево до 13 часот излезноста е над 34 проценти, а во Долнени двојно помала

Прилеп, 8 мај 2024 (МИА) - Од трите општини во Прилепско – крушевскиот регион до 13 часот најголема...

Мојсоска од Крушево: Апел до сите пратеници да се откажат од патните трошоци по примерот на Левица

Мојсоска од Крушево: Апел до сите пратеници да се откажат од патните трошоци по примерот на Левица

Скопје, 5 мај 2024  Носителот на ИЕ5 и Генерален секретар на Левица, Јована Мојсоск...

Апасиев од Крушево: Со повеќе пратеници ќе спречиме штетни политики за државата

Апасиев од Крушево: Со повеќе пратеници ќе спречиме штетни политики за државата

Крушево, 4 мај 2024 (МИА) - Лидерот на партијата „Левица“ Димитар Апасиев денеска во Крушево изјави...

Тошковски во посета на ОВР Македонски Брод и ОВР Крушево

Тошковски во посета на ОВР Македонски Брод и ОВР Крушево

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска оствари работна...

Ковачевски од Крушево: Гласањето против не ѝ носи добро на Македонија, само ако гласаме „за“, може да одиме напред

Ковачевски од Крушево: Гласањето против не ѝ носи добро на Македонија, само ако гласаме „за“, може да одиме напред

Скопје, 28 април 2024 (МИА) – Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз, Димитар Ковачевски, на ве...

Силјановска Давкова од Крушево: На 24 април се случи политички земјотрес, на 8 мај ќе има политички вулкан

Силјановска Давкова од Крушево: На 24 април се случи политички земјотрес, на 8 мај ќе има политички вулкан

Крушево, 26 април 2024 (МИА) - Мојот тек на кампањата е женски, ама витешки. Јас не го анализирам ка...

Без вода неколку улици во Крушево

Без вода неколку улици во Крушево

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - ЈП „Комуна“ Крушево известува дека денеска без вода ќе бидат  ули...

Крушево очекува многу спортисти и туристи, а угостителите ќе се снаоѓаат со персонал

Крушево очекува многу спортисти и туристи, а угостителите ќе се снаоѓаат со персонал

Крушево, 14 април 2024 (МИА) - Крушево е подготвено и е во исчекување на големата летна сезона со го...

Кривична пријава против полициски службеник од Крушево

Кривична пријава против полициски службеник од Крушево

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - ОВР Крушево поднесе кривична пријава против 51-годишниот полициски слу...

Сајкоски: По примерот на Крушевскиот манифест повикувам на единство на сите граѓани за да ставиме крај на неправдите, криминалот, корупцијата

Сајкоски: По примерот на Крушевскиот манифест повикувам на единство на сите граѓани за да ставиме крај на неправдите, криминалот, корупцијата

Скопје, 10 април 2024 Најпрво сакам да го честитам празникот Рамазан Бајрам, на сите граѓани...

Пендаровски на средби во Кривогаштани и Крушево: Ќе продолжам да бидам претседател на сите

Пендаровски на средби во Кривогаштани и Крушево: Ќе продолжам да бидам претседател на сите

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на Коалицијата предводена од СДСМ Стево Пенда...

Министерот Велковски во работни посети на Прилеп и Крушево

Министерот Велковски во работни посети на Прилеп и Крушево

Скопје, 3 април 2024   Во рамки теренските посети, техничкиот Министер Ѓоко Вел...

Image

Остани поврзан