• недела, 14 јули 2024
Роналдо повторно е најплатениот спортист во светот

Роналдо повторно е најплатениот спортист во светот

Ријад, 16 мај 2024 (МИА) - Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо го зазеде првото место...

Акиевска и Илиевски најдобри македонски спортисти во 2023

Акиевска и Илиевски најдобри македонски спортисти во 2023

Скопје, 27 декември 2023 (МИА) – Македонската бодибилдерка Мери Акиевска во женска и кикбоксерот Боб...

Наковска Бикова избрана за спортист на годината во Битола

Наковска Бикова избрана за спортист на годината во Битола

Битола, 18 февруари 2023 (МИА) - Со...

Одбојкарот Владо Милев е најдобар спортист на Струмица за минатата година

Одбојкарот Владо Милев е најдобар спортист на Струмица за минатата година

Струмица, 4 февруари 2023 (МИА)-Одбојкарскиот репрезентативец и член на ОК „Струмица Никоб“, Владо М...

Охрид повторно ќе избира спортист на годината

Охрид повторно ќе избира спортист на годината

Охрид, 10 јануари 2022 (МИА) – По неколугодишна пауза Општина Охрид повторно ќе избира спортист на годи...

Речјел Стојанов избрана за спортистка на Битола за 2020 година

Речјел Стојанов избрана за спортистка на Битола за 2020 година

Битола, 27 февруари 2021 (МИА) - Рејчел Стојанов, македон...

Image

Остани поврзан