• понеделник, 22 јули 2024
Судот во Лондон утре ќе одлучува за екстрадицијата на Асанж во Америка

Судот во Лондон утре ќе одлучува за екстрадицијата на Асанж во Америка

Лондон, 19 мај 2024 (МИА) - Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж утре ќе дознае дали е изгубена него...

Основен кривичен суд Скопје: Доставено официјално известување за екстрадицијата на Љ.П. и и барање за ангажирање адвокат

Основен кривичен суд Скопје: Доставено официјално известување за екстрадицијата на Љ.П. и и барање за ангажирање адвокат

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Од Истражниот затвор Скопје до Основниот кр...

Екстрадиран Бесим Красниќи од Косово во Северна Македонија

Екстрадиран Бесим Красниќи од Косово во Северна Македонија

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи информира дека денеска полициски служ...

Тече истрагата за убиството на Вања и Панче, првосомничениот Палевски во притвор

Тече истрагата за убиството на Вања и Панче, првосомничениот Палевски во притвор

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) – Љупчо Палевски – Палчо, првосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и...

Екстрадиран Љупчо Палевски Палчо, пренесен во Истражниот затвор во Шутка

Екстрадиран Љупчо Палевски Палчо, пренесен во Истражниот затвор во Шутка

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - По повеќе од пет месеци поминати во екстрад...

Министерство за правда изрази благодарност до турските власти за екстрадицијата на Палевски

Министерство за правда изрази благодарност до турските власти за екстрадицијата на Палевски

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Министерството за правда изрази благодарност до турските власти за презе...

МВР потврди дека Палевски е екстрадиран и пренесен е во КПУ Затвор Скопје

МВР потврди дека Палевски е екстрадиран и пренесен е во КПУ Затвор Скопје

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека денеска (1...

Љупчо Палевски екстрадиран во земјава

Љупчо Палевски екстрадиран во земјава

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Љупчо Палевски-Палчо, првообвинет за двојното убиство на 14-годишната Ва...

Тошковски: Палевски ќе биде екстрадиран најбрзо што може

Тошковски: Палевски ќе биде екстрадиран најбрзо што може

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски попладнево изјави дека...

Дозволена екстрадицијата на Љупчо Палевски - Палчо

Дозволена екстрадицијата на Љупчо Палевски - Палчо

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Министерството за правда денеска соопшти...

Следната фаза од случајот за екстрадиција на Џулијан Асанж во САД ќе започне во мај

Следната фаза од случајот за екстрадиција на Џулијан Асанж во САД ќе започне во мај

Лондон, 18 април 2024 (МИА) - Следната фаза од судењето на Џулијан Асанж ќе започне во мај, откако

Русија бара од Украина да предаде украински претставници поради наводни „терористички акти на руска територија“

Русија бара од Украина да предаде украински претставници поради наводни „терористички акти на руска територија“

Москва, 31 март 2024 (МИА) - Русија побара од Украина да и го предаде шефот на нејзините безбедносни...

Високиот суд во Лондон пресуди дека Асанж може да поднесе жалба на екстрадицијата

Високиот суд во Лондон пресуди дека Асанж може да поднесе жалба на екстрадицијата

Лондон, 26 март 2024 (МИА) - Високиот суд во Лондон денеска одлучи дека основачот на Викиликс Џулија...

Црна Гора: Одложена екстрадицијата на „Кралот на криптовалутите“, Квон

Црна Гора: Одложена екстрадицијата на „Кралот на криптовалутите“, Квон

Подгорица, 22 март 2024 (МИА) – Врховниот суд на Црна Гора нареди пролонгирање на екстрадицијата на...

Црна Гора ќе го екстрадира кралот на криптовалутите на Јужна Кореја

Црна Гора ќе го екстрадира кралот на криптовалутите на Јужна Кореја

Подгорица, 20 март 2024 (МИА) – Апелациониот суд на Црна Гора ја потврди одлуката на Високиот суд вр...

Image

Остани поврзан