• недела, 14 јули 2024
Роналдо повторно е најплатениот спортист во светот

Роналдо повторно е најплатениот спортист во светот

Ријад, 16 мај 2024 (МИА) - Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо го зазеде првото место...

Форбс: Кина ќе биде подготвена да го нападне Тајван до 2027 година

Форбс: Кина ќе биде подготвена да го нападне Тајван до 2027 година

Пекинг, 21 март 2024 (МИА) - Кина брзо ја зајакнува својата војска на ниво невидено од Втората светс...

„Форбс“: Адам Сендлер е најплатениот глумец за изминатава година

„Форбс“: Адам Сендлер е најплатениот глумец за изминатава година

Лос Анџелес, 8 март 2024 (МИА) - Адам Сендлер нема да добие „Оскар“ овој викенд за комедијата „Случа...

Бизнис медиумот Форбс на 14 ноември почнува со работа во Србија

Бизнис медиумот Форбс на 14 ноември почнува со работа во Србија

Белград, 12 ноември 2023 (МИА) - Најпознатиот светски бизнис медиум Форбс од 14 ноември ќе започне с...

Меџик Џонсон е четвртиот спортист кој заработил милијарда долари

Меџик Џонсон е четвртиот спортист кој заработил милијарда долари

Лос Анџелес, 30 октомври 2023 (МИА) - Поранешниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс, Меџик Џонсон, ста...

Мајкл Џордан првиот спортист кој се најде на листата на Форбс 400 - најбогати луѓе во САД

Мајкл Џордан првиот спортист кој се најде на листата на Форбс 400 - најбогати луѓе во САД

Вашингтон, 3 октомври 2023 (МИА) - Легендата на НБА, Мајкл Џордан стана првиот спортист кој се најде...

Форбс: Ѓоковиќ најплатен тенисер на светот

Форбс: Ѓоковиќ најплатен тенисер на светот

Њујорк, 25 август 2023 (МИА) - Форбс го објави годишното рангирање на најплатените тенисери/ки земај...

„Форбс“: Французите  Бернар Арно и Франсоаз Бетанкур Маерс се најбогат маж и најбогата жена во светот

„Форбс“: Французите Бернар Арно и Франсоаз Бетанкур Маерс се најбогат маж и најбогата жена во светот

Париз, 4 април 2023 (МИА) - Извр...

Македонски претприемачки на Форбс 30/50 самитот во Абу Даби

Македонски претприемачки на Форбс 30/50 самитот во Абу Даби

Велес, 11 март 2023 (МИА) - Михаела Ѓорчева и Моника...

„Форбс“: Маск ја предводи листата од 10 најбогати Американци во 2022 година

„Форбс“: Маск ја предводи листата од 10 најбогати Американци во 2022 година

Њујорк, 30

Маск првпат се најде на врвот на светската листа на Форбс за најбогати во светот

Маск првпат се најде на врвот на светската листа на Форбс за најбогати во светот

Њујорк, 5 април 2022 (МИА) - Илон Маск првпат се најде на врвот на светската ранг листа на Форбс, пред...

Роналдо е најплатениот фудбалер во светот оваа сезона

Роналдо е најплатениот фудбалер во светот оваа сезона

Њујорк, 22 септември 2021 (МИА) - Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се најде на врво...

Џеф Безос четврта година по ред е најбогатиот човек на светот

Џеф Безос четврта година по ред е најбогатиот човек на светот

Лос Анџелес, 7 април 2021 (МИА) - Бога...

Форбс: Ворен Бафет во клубот на најбогатите со повеќе од 100 милијарди долари

Форбс: Ворен Бафет во клубот на најбогатите со повеќе од 100 милијарди долари

Вашингтон, 11 март 2021 (МИА) -

Федерер, Роналдо и Меси се најдоа во топ 5 најплатени славни личности за 2020 година

Федерер, Роналдо и Меси се најдоа во топ 5 најплатени славни личности за 2020 година

Њујорк, 17 декември 2020 (МИА) - Престижниот американски магазин „Форбс“ објави ажурирано рангирање на...

Image

Остани поврзан