• петок, 24 мај 2024
Рома гледа замена за Лукаку во Екитике

Рома гледа замена за Лукаку во Екитике

  Рим, 28 март 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалски прволигаш Рома покажува сериозен ин...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

29 март 2024 Скопје – Средба на претседателот на Собранието на Републи...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

29 март 2024 - Велики петок пред Велигден според Грегоријанскиот календар. В...

Герхард Шредер ги повика Франција и Германија да преземат иницијатива за решение во Украина

Герхард Шредер ги повика Франција и Германија да преземат иницијатива за решение во Украина

Берлин, 28 март 2024 (МИА) - Поранешниот германски канцелар Герхард Шредер изјави дека е за покренув...

Германската пошта запира со летови за домашна испорака на писма по 62 години

Германската пошта запира со летови за домашна испорака на писма по 62 години

Берлин, 28 март 2024 (МИА) - Германска Пошта (Дојче пост) од денеска, по повеќе од 62 години, ги зап...

Портпарол на терористичката „Исламска држава“ го пофали нападот што го изврши во концертна сала во московскиот регион

Портпарол на терористичката „Исламска држава“ го пофали нападот што го изврши во концертна сала во московскиот регион

Лондон, 28 март 2024 (МИА) - Портпаролот на терористичката мрежа „Исламска држава“ го пофали нападот...

Амнести интернешнл го повика Пакистан да го запре протерувањето на авганистанските жени

Амнести интернешнл го повика Пакистан да го запре протерувањето на авганистанските жени

Лондон, 28 март 2024 (МИА) - Амнести интернешенел го повика Пакистан да го запре протерувањето на ст...

Пендаровски: Соживотот е наша најголема вредност, а Ифтарската вечера е можност за негово продлабочување

Пендаровски: Соживотот е наша најголема вредност, а Ифтарската вечера е можност за негово продлабочување

Скопје, 28 март 2024 (МИА) - Соживотот е наша најголема вредност, а Ифтарската вечера е можност за н...

Апликацијата „Телеграм“ блокираше илјадници налози поради повици на терористички напади

Апликацијата „Телеграм“ блокираше илјадници налози поради повици на терористички напади

Москва, 28 март 2024 (МИА) - Апликацијата „Телеграм“ пред четири дена почна да презема мерки за спре...

Луис Монтенегро го претстави составот на својата влада, а португалскиот претседател го одобри

Луис Монтенегро го претстави составот на својата влада, а португалскиот претседател го одобри

Лисабон, 28 март 2024 (МИА) - Лидерот на португалските социјалдемократи, кои се водечка сила во десн...

Во 2023 година, украинската економија забележа раст од 5,3 отсто на годишно ниво

Во 2023 година, украинската економија забележа раст од 5,3 отсто на годишно ниво

Киев, 28 март 2024 (МИА) - Во 2023 година украинската економија забележа годишен раст од 5,3 отсто,...

Димитриеска Кочоска: Платформа 1198 подразбира чесно и одговорно работење, борба со сивата економија, ниски и рамни даноци

Димитриеска Кочоска: Платформа 1198 подразбира чесно и одговорно работење, борба со сивата економија, ниски и рамни даноци

Скопје, 28 март 2024  Ние нудиме еден концепт кој ќе подразбере чесно, професионално од...

Баерн ќе го обештети Тухел со 12 милиони евра

Баерн ќе го обештети Тухел со 12 милиони евра

  Минхен, 28 март 2024 (МИА) – Актуелниот германски фудбалски првак Баерн Минхен ќе им...

Харвард го отстрани повезот од книга направен од човечка кожа

Харвард го отстрани повезот од книга направен од човечка кожа

Кембриџ, 28 март 2024 (МИА) - Универзитетот Харвард денеска соопшти дека го отстранил повезот од кни...

Ванковска: Дури и да го смениме Уставот, вакви нема да не примат во ЕУ

Ванковска: Дури и да го смениме Уставот, вакви нема да не примат во ЕУ

Скопје, 28 март 2024 (МИА) – Во оваа ЕУ Македонија не треба да влезе, оваа ЕУ толку зла ни нанесе, н...

Image

Остани поврзан