• петок, 19 април 2024
МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

1 март 2024  Москва - Погребување на противникот на Кремљ, Алексеј Нав...

САД ги оценуваат ризиците по националната безбедност од примената на кинески технологии во автомобилите

САД ги оценуваат ризиците по националната безбедност од примената на кинески технологии во автомобилите

Вашингтон, 29 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на САД Џо Бајден објави дека неговата администраци...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

1 март 2024 Скопје - Претседателот Стево Пенда...

Нетанјаху: Расте притисокот да се запре војната, но јас ќе му се спротивставам

Нетанјаху: Расте притисокот да се запре војната, но јас ќе му се спротивставам

Тел Авив, 29 февруари 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вечерва изјави дека расте...

Села: Таравари работи на уништување на АА, треба сами да одиме на избори

Села: Таравари работи на уништување на АА, треба сами да одиме на избори

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Зијадин Села од Алијанса за Албанците (АА) вечерва повтори дека спо...

Затворен белградскиот аеродром „Никола Тесла“, пилотот на „Ер Монтенегро“ добил дојава за бомба

Затворен белградскиот аеродром „Никола Тесла“, пилотот на „Ер Монтенегро“ добил дојава за бомба

Белград, 29 февруари 2024 (МИА) - Црногорската авиокомпанија „Ер Монтенегро“ вечерва соопшти дека со...

Ембиид верува дека ќе се врати на теренот пред крајот на регуларниот дел од сезоната

Ембиид верува дека ќе се врати на теренот пред крајот на регуларниот дел од сезоната

Филаделфија, 29 февруари 2024 (МИА) - Центарот на Филаделфија 76 ерс, Џоел Ембиид изјави дека има на...

Лукаревска: Пендаровски е претседател на сите граѓани, така ќе продолжи и во неговиот следен мандат

Лукаревска: Пендаровски е претседател на сите граѓани, така ќе продолжи и во неговиот следен мандат

29 февруари 2024  Во пресрет...

Ролфс за Алонсо: Оптимист сум, верувам дека ќе остане

Ролфс за Алонсо: Оптимист сум, верувам дека ќе остане

Леверкузен, 29 февруари 2024 (МИА) - Спортскиот директор на Баер Леверкузен, Симон Ролфс пред герман...

Василевска: Мора да се сопре и да се казни однесувањето на ДУИ

Василевска: Мора да се сопре и да се казни однесувањето на ДУИ

29 февруари 2024  ДУИ ги изне...

Вашингтон бара одговори од Израел поради загинатите луѓе во текот на дистрибуцијата на помош во Газа

Вашингтон бара одговори од Израел поради загинатите луѓе во текот на дистрибуцијата на помош во Газа

Вашингтон, 29 февруари 2024 (МИА) - САД денеска побараа од Израел да даде „одговори“ по смртта на по...

Пендаровски: Политичките лидери креираат рамка, но младите, успешни луѓе ја движат државата напред

Пендаровски: Политичките лидери креираат рамка, но младите, успешни луѓе ја движат државата напред

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - ТИРЗ и Стопанската комора на Северна Македонија вечерва ја претстав...

Замбија ја прогласи сушата за национална катастрофа

Замбија ја прогласи сушата за национална катастрофа

Хараре, 29 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на Замбија, Хакаинде Хичилема денеска ја прогласи суш...

Ракометарките поразени од Шпанија во квалификациите за ЕП

Ракометарките поразени од Шпанија во квалификациите за ЕП

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Женската ракометна репрезентација претрпе пораз од Шпанија со 31:19...

 Битиќи од Старо Нагоричане: Со над 2,6 милијарди евра ги заштитивме граѓаните и бизнисите во најголемата криза

 Битиќи од Старо Нагоричане: Со над 2,6 милијарди евра ги заштитивме граѓаните и бизнисите во најголемата криза

  29 февруари 2024  Вечерва во Старо Нагоричане се отвори новиот промотиве...

Image

Остани поврзан