• петок, 19 април 2024
ИЗБОРИ 2024/Мицкоски: Потребен ни е 61 пратеник, новиот претседател ќе биде Силјановска Давкова

ИЗБОРИ 2024/Мицкоски: Потребен ни е 61 пратеник, новиот претседател ќе биде Силјановска Давкова

Куманово, 21 февруари 2024 (МИА) - Потребни ни е 61 пратеник во македонското Собрание за достојна пр...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

22 февруари 2024  Ско...

Германија и подарува на Чешка уште 15 тенкови Леопард поради помошта за Украина

Германија и подарува на Чешка уште 15 тенкови Леопард поради помошта за Украина

Прага, 21 февруари 2024 (МИА) – Германија и понуди на Чешка уште 15 тенкови Леопард 2А4 како подарок...

ИЗБОРИ 2024/Ковачевски: СДСМ оди на двојна победа

ИЗБОРИ 2024/Ковачевски: СДСМ оди на двојна победа

Скопје, 21 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва на отворање на пр...

Повеќе од половина од Хрватите сметаат дека членството во НАТО не е гаранција за безбедноста

Повеќе од половина од Хрватите сметаат дека членството во НАТО не е гаранција за безбедноста

Загреб, 21 февруари 2024 (МИА) – Повеќе од половина од хрватските граѓани сметаат дека членството на...

САД соопштија дека не се согласуваат со оценката на претседателот на Бразил дека војната во Газа е геноцид

САД соопштија дека не се согласуваат со оценката на претседателот на Бразил дека војната во Газа е геноцид

Бразилија, 21 февруари 2024 (МИА) – Американскиот државен секретар Ентони Блинкен му кажа на бразилс...

Бундеслигата се откажа од приватни инвеститори

Бундеслигата се откажа од приватни инвеститори

  Берлин, 21 февруари 2024 (МИА) – Германската фудбалска лига (ДФЛ), која е организатор...

Министрите за надворешни работи на Јапонија и Јужна Кореја разговараа за заканите на Северна Кореја

Министрите за надворешни работи на Јапонија и Јужна Кореја разговараа за заканите на Северна Кореја

Бразилија, 21 февруари 2024 (МИА) – Министрите за надворешни работи на Јапонија и Јужна Кореја за вр...

До Квон, „кралот на криптовалутите“ ќе биде екстрадиран од Црна Гора во САД

До Квон, „кралот на криптовалутите“ ќе биде екстрадиран од Црна Гора во САД

Подгорица, 21 февруари 2024 (МИА) – Јужнокорејскиот државјанин До Квон треба да биде екстрадиран во...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

22 Февруари 2024 Њујорк – Состанок на Советот за безбедност на ОН за ситуац...

Захариевски нов тренер на Воска

Захариевски нов тренер на Воска

  Охрид, 21 февруари 2024 (МИА) – Дебитантот во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ)...

Во САД минатата година имало најмногу работнички штрајкови во последните две децении

Во САД минатата година имало најмногу работнички штрајкови во последните две децении

Вашингтон, 21 февруари 2024 (МИА) – Работниците во САД минатата година организирале 33 големи штрајк...

ИЗБОРИ 2024/Taравари: Изборот на претседател да се прави во Собрание, а не повеќе на избори

ИЗБОРИ 2024/Taравари: Изборот на претседател да се прави во Собрание, а не повеќе на избори

Тетово, 21 февруари 2024 (МИА) - Партијата Алијанса за Албанците преку соопштение до јавноста информ...

Сопругата на Асанж: Нападот врз Асанж е најсериозен напад врз слободата на медиумите

Сопругата на Асанж: Нападот врз Асанж е најсериозен напад врз слободата на медиумите

Париз, 21 февруари 2024 (МИА) – Сопругата на основачот на Викиликс Стела Асанж денеска изјави дека н...

Трамп ги навести потенцијалните кандидати за потпретседател на САД

Трамп ги навести потенцијалните кандидати за потпретседател на САД

Вашингтон, 21 февруари 2024 (МИА) – Кандидатот за претседателска номинација на Републиканската парти...

Image

Остани поврзан