• понеделник, 04 март 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

24 септември 2023  Велес - Претседателот...

Со премиера на „Домаќинство за почетници“ почна Фестивалот „Браќа Манаки“

Со премиера на „Домаќинство за почетници“ почна Фестивалот „Браќа Манаки“

Битола, 23 септември 2023 (МИА) - Со проекција на македонскиот филм „До...

Хеликоптер на МВР исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај Милетино

Хеликоптер на МВР исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај Милетино

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Хеликоптер на МВР вчера и денеска исф...

Пендаровски ги отфрла тврдењата на Изет Меџити дека во неговиот кабинет се разговарало за амнестија на Груевски

Пендаровски ги отфрла тврдењата на Изет Меџити дека во неговиот кабинет се разговарало за амнестија на Груевски

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Претседателот Стево Пендаровски ги де...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

24 септември 2023 Мадрид - Митинг на главната шпанска десничарска Народна п...

Невреме ја зафати Фрушка Гора, во околината на Шид се урнаа три столба на далноводот, 11 илјади луѓе се без струја

Невреме ја зафати Фрушка Гора, во околината на Шид се урнаа три столба на далноводот, 11 илјади луѓе се без струја

Белград, 23 септември 2023 (МИА) - Невреме проследено со град ја зафати Фрушка Гора, а во околината...

Казнети и затворени повеќе ланци на големи маркети во Скопје и во Струга

Казнети и затворени повеќе ланци на големи маркети во Скопје и во Струга

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Казнети и затворени денеска се повеќе...

Се гасне пожарот во близина на Смилковското Езеро

Се гасне пожарот во близина на Смилковското Езеро

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - Екипа на Територијалната противпожарн...

Нагорно Карабах: Одредбите за прекин на огнот со Азербејџан се применуваат

Нагорно Карабах: Одредбите за прекин на огнот со Азербејџан се применуваат

Степанакерт, 23 септември 2023 (МИА) - Властите на етничките Ерменци во Нагорно Карабах денеска сооп...

Протест „Србија против насилството“, прв пат со говор на пратеници кои најавија патување на опозицијата низ Србија

Протест „Србија против насилството“, прв пат со говор на пратеници кои најавија патување на опозицијата низ Србија

Белград, 23 септември 2023 (МИА) – Во Белград се одржа 21-от протест „Србија против насилството“, со...

Првиот конвој со хуманитарна помош на МКЦК испратен во Нагорно Карабах стигна до границата меѓу Ерменија и Азербејџан

Првиот конвој со хуманитарна помош на МКЦК испратен во Нагорно Карабах стигна до границата меѓу Ерменија и Азербејџан

Ереван, 23 септември 2023 (МИА) - Конвојот за хуманитарна помош на Меѓународниот комитет на Црвениот...

Грвала: Грција е главен актер на Балканот, Косово е благодарно за партнерството

Грвала: Грција е главен актер на Балканот, Косово е благодарно за партнерството

Приштина, 23 септември 2023 (МИА) – Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала по ср...

Тројца полицајци се повредени на протест во Париз против полициското насилство

Тројца полицајци се повредени на протест во Париз против полициското насилство

Париз, 23 септември 2023 (МИА) - Тројца полицајци се повредени денеска кога учесниците на протестот...

Невреме го зафати Сараево, упатено предупредување до граѓаните на БИХ за да се подготват за евентуални поплави

Невреме го зафати Сараево, упатено предупредување до граѓаните на БИХ за да се подготват за евентуални поплави

Сараево, 23 септември 2023 (МИА) - Силно невреме денеска го зафати Сараево каде сообраќајот е отежна...

Казнети 72 возачи на територијата на ОВР Прилеп     

Казнети 72 возачи на територијата на ОВР Прилеп     

Скопје, 23 септември 2023 (МИА) - На територија на ОВР Прилеп  ден...

Image

Остани поврзан