• понеделник, 25 септември 2023
МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

15 Мај 2023  Брисел – Средба на шефовите на преговарачките тимови на К...

Избори во Турција: Гласовите за Ердоган паднаа под 50 проценти

Избори во Турција: Гласовите за Ердоган паднаа под 50 проценти

Анкара, 14 мај 2023 (МИА) – Според резултатите на турската државна новинска агенција Анадолија, во т...

Зеленски пристигна во Париз од Германија

Зеленски пристигна во Париз од Германија

Париз, 14 мај 2023 (МИА) – По посетите на Германија и Италија, украинскиот претседател Володимир Зел...

Киличдароглу: Вечерва нема спиење

Киличдароглу: Вечерва нема спиење

Анкара, 14 мај 2023 (МИА) – Кандидатот за претседател на турската опозиција Кемал Киличдароглу бара од поддржувачите...

Ердоган ја повика опозицијата да го почитува „демократското пребројување на гласовите“

Ердоган ја повика опозицијата да го почитува „демократското пребројување на гласовите“

Анкара, 14 мај 2023 (МИА) – Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ја повика опозицијата да избегн...

Артета им се извини на навивачите на Арсенал за поразот од Брајтон

Артета им се извини на навивачите на Арсенал за поразот од Брајтон

Лондон, 14 мај 2023 (МИА) - Тренерот на Арсенал, Микел Артета зборуваше за денешниот поразот од Брај...

Претседателски избори во Турција: Се намалува разликата меѓу Ердоган и Киличдароглу

Претседателски избори во Турција: Се намалува разликата меѓу Ердоган и Киличдароглу

Анкара, 14 мај 2023 (МИА) – Актуелниот турски претседател Реџеп Тајип Ердоган освои 50,30 отсто од г...

Милитанти: Ракета од Газа по грешка истрелана кон Израел

Милитанти: Ракета од Газа по грешка истрелана кон Израел

Газа, 14 мај 2023 (МИА) – Од Газа денеска беше истрелана ракета кон јужен Израел, но палестинските м...

Втора шампионска титула за кошаркарките на Баскет Кам

Втора шампионска титула за кошаркарките на Баскет Кам

Скопје, 14 мај 2023 (МИА) – Екипата на Баскет Кам по втор пат во историјата на македонското кошаркар...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 15 мај 2023 Скопје - Претседателот...

Ловрен: Да го имавме ние Меси, Лаказет ќе даваше многу повеќе голови од Мбапе

Ловрен: Да го имавме ние Меси, Лаказет ќе даваше многу повеќе голови од Мбапе

Лион, 14 мај 2023 (МИА) - Дефанзивецот на Лион Дејан Ловрен го спореди Александре Лаказет со Килијан...

Папата повика на мир на Блискиот Исток

Папата повика на мир на Блискиот Исток

Ватикан, 14 мај 2023 (МИА) – Папата Франциск денеска упати апел за мир на Блискиот Исток, молејќи се...

Изгоре локомотива на „Македонски железници“ кај Велес

Изгоре локомотива на „Македонски железници“ кај Велес

Скопје, 14 мај 2023 (МИА) - Локомотива од товарен воз на ЈП „Македонски железници“ се запалила попла...

Албанија: Бегај побара пребројувањето на гласовите да биде со одговорност, чесност и професионалност, Рама објави победа во најмалку 50 општини

Албанија: Бегај побара пребројувањето на гласовите да биде со одговорност, чесност и професионалност, Рама објави победа во најмалку 50 општини

Тирана, 14 мај 2023 (МИА) – По затворањето на гласачките места албанскиот претседател Бајрам Бегај и...

Феенорд по пауза од шест години стана шампион на Холандија

Феенорд по пауза од шест години стана шампион на Холандија

Ротердам, 14 мај 2023 (МИА) - Екипата на Феенорд на две кола пред крајот на првенството стана шампио...

Image

Остани поврзан