• четврток, 18 јули 2024
Oбичаи и верувања

Oбичаи и верувања

2 ноември 2020 Народни благослови Верски живот и празноверие Народот во Гевгелискат...

На денешен ден

На денешен ден

2 ноември 2020 (МИА) 1687.- Во Отоманското царство...

Од верските календари

Од верските календари

2 ноември 2020 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанс...

Бајден: Нема да му дозволам на Трамп да ги украде изборите

Бајден: Нема да му дозволам на Трамп да ги украде изборите

Њујорк, 2 ноември 2020 (МИА) -  Демократскиот претседателски кандидат на изборите во САД, Џо Бајден вче...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 2 ноември 2020 (МИА) - Денеска понеделник, 2 ноември 2020 година, 308-иот ден во годината. До к...

МИА НАЈАВИ - МКД

МИА НАЈАВИ - МКД

2 ноември 2020 Скопје - Собранието на Република Северна Македонија ќе ја одржи 20-та...

Совет на амбасадори: Непристојна е заканата на Бугарија со евентуално блокирање на патот кон членството во ЕУ

Совет на амбасадори: Непристојна е заканата на Бугарија со евентуално блокирање на патот кон членството во ЕУ

Скопје, 1 ноември 2020 (МИА) - Советот на амбасадори соопшти дека ја смета за непристојна заканата на Б...

Филипче: 13 илјади брзи тестови од донација од утре ќе бидат дистрибуирани во сите пунктови

Филипче: 13 илјади брзи тестови од донација од утре ќе бидат дистрибуирани во сите пунктови

Скопје, 1 ноември 2020 (МИА) - Во Министерството за здравство утре ќе пристигне донација од 13 000 брзи...

Работнички подобар од МЗТ Скопје во првото вечно дерби од новата сезона

Работнички подобар од МЗТ Скопје во првото вечно дерби од новата сезона

Скопје, 1 ноември 2020 (МИА) – Кошаркарите на Работнички славеа победа над МЗТ Скопје Аеродром вечерва...

Заев: 54 милиони денари награда за здравствените работници и помошно-техничкиот персонал, идната година повисоки плати во здравството за 10 отсто

Заев: 54 милиони денари награда за здравствените работници и помошно-техничкиот персонал, идната година повисоки плати во здравството за 10 отсто

Скопје, 1 ноември 2020 (МИА) - Oбезбедуваме 54 милиони денари за награда на здравствените работници и п...

Арсенал го победи Манчестер jунајтед на гости во Премиер лигата за прв пат по 14 години

Арсенал го победи Манчестер jунајтед на гости во Премиер лигата за прв пат по 14 години

Манчестер, 1 ноември 2020 (МИА) - Арсенал вечерва го победи Манчестер јунајтед во рамките на 7. коло од...

Во Полска зголемување од 100 отсто на платите за медицинскиот персонал што се бори со Ковид-19

Во Полска зголемување од 100 отсто на платите за медицинскиот персонал што се бори со Ковид-19

Варшава, 1 ноември 2020 (МИА) -  Полската Влада изрази поддршка на лекарите и целиот медицински персона...

Манчестер јунајтед упати само еден удар кон голот на Арсенал во првото полувреме

Манчестер јунајтед упати само еден удар кон голот на Арсенал во првото полувреме

Манчестер, 1 ноември 2020 (МИА) – Фудбалерите на Манчестер јунајтед имаат  потешкотии при создавањето ш...

Во Албанија денес најголем број новозаразени, починати,но и хоспитализирани со Ковид-19 досега

Во Албанија денес најголем број новозаразени, починати,но и хоспитализирани со Ковид-19 досега

Тирана, 1 ноември 2020 (МИА) - Во последното деноноќие во Албанија регистрирани се најголем број новоза...

Во Сараевскиот кантон повикуваат пензионирани лекари да се вклучат во борба со пандемијата

Во Сараевскиот кантон повикуваат пензионирани лекари да се вклучат во борба со пандемијата

Сараево, 1 ноември 2020 (МИА) - Службата за вработување на кантонот Сараево испрати јавна покана до сит...

Image

Остани поврзан