• недела, 14 јули 2024
Стотина кандидати се откажуваат од вториот круг на француските избори за да се спротивстават на крајната десница

Стотина кандидати се откажуваат од вториот круг на француските избори за да се спротивстават на крајната десница

Париз, 1 јули 2024 (МИА) - Околу стотина кандидати од левицата и од парламентарното мнозинство околу...

Њујорк тајмс го повика Бајден да се откаже од претседателската трка

Њујорк тајмс го повика Бајден да се откаже од претседателската трка

Њујорк, 29 јуни 2024 (МИА) - Редакцијата на американскиот весник „Њујорк тајмс“ синоќа го повика пре...

На која возраст треба трајно да се престане со алкохол?

На која возраст треба трајно да се престане со алкохол?

Лос Анџелес, 29 април 2024 (МИА) - Многумина повремено уживаат во алкохолни пијалоци... Но, некои лу...

Ковачевски од Гостивар: Ние не се откажуваме и нема да се откажеме

Ковачевски од Гостивар: Ние не се откажуваме и нема да се откажеме

Гостивар, 27 април 2024 (МИА) - СДСМ е силна партија и ако некој мисли дека туку така ќе се откажеме...

Аустриан ерлајнс го започна својот штрајк кој ќе трае 36 часа

Аустриан ерлајнс го започна својот штрајк кој ќе трае 36 часа

Виена, 28 март 2024 (МИА) - Триесет и шестчасовниот штрајк на вработените во Аустриан Ерлајнс (Austr...

По вложените милијарди, „Епл“ наводно се откажува од електромобилот во развој

По вложените милијарди, „Епл“ наводно се откажува од електромобилот во развој

Лос Анџелес, 28 февруари 2024 (МИА) - Американската компанија „Епл“ наводно се откажува од развојот...

Претставата „Бесачи“ се презакажува за 1 декември

Претставата „Бесачи“ се презакажува за 1 декември

Скопје, 15 ноември 2023 (МИА) - Изведбите на претставата „Бесачи“ во ре...

Британскиот премиер повика на откажување на пропалестинскиот марш во Лондон

Британскиот премиер повика на откажување на пропалестинскиот марш во Лондон

Лондон, 7 ноември 2023 (МИА) - Британскиот премиер Риши Сунак денеска ги повика организаторите да го...

Ози Озборн го откажа закажаниот настап на  фестивалот „Пауер трип“ во САД

Ози Озборн го откажа закажаниот настап на фестивалот „Пауер трип“ во САД

Лос Анџелес, 11 јули 2023 (МИА) - Британскиот рокер Ози Озборн одлучи да се повлече од закажаниот на...

Џастин Бибер ја откажа светската турнеја

Џастин Бибер ја откажа светската турнеја

Лос Анџелес, 2 март 2023 (...

НАСА поради бура ќе го одложи лансирањето на ракетата Артемис 1 на Месечината

НАСА поради бура ќе го одложи лансирањето на ракетата Артемис 1 на Месечината

Вашингтон, 25 септември 2022 (МИА) - НАСА ќе го откаже лансирањето на новата ракета „Артемис 1“ на Месе...

„Бритиш ервејс“ откажува уште десетина илјади летови на блиски дестинации

„Бритиш ервејс“ откажува уште десетина илјади летови на блиски дестинации

Лондон, 7 јули 2022 (МИА) - Авиокомпанијата „Бритиш ервејс“ соопшти дека ќе откаже уште 10.300 летови до блиските дестин...

Се откажува настанот во Охрид на кој требаше да присустува Ковачевски

Се откажува настанот во Охрид на кој требаше да присустува Ковачевски

Скопје, 26 февруари 2022 (МИА) - Се откажува настанот во Охрид за увид на реконструкција на улицат...

Одложено устоличувањето на митрополитот Јаоникиј во Цетиње

Одложено устоличувањето на митрополитот Јаоникиј во Цетиње

Подгорица, 4 септември 2021 (МИА) - Најавеното устоличување на црногорско-приморскиот митрополит Јоаник...

Официјалниот партнер на Олимписките игри во Токио повика да се откажат игрите поради коронавирус

Официјалниот партнер на Олимписките игри во Токио повика да се откажат игрите поради коронавирус

Токио, 26 мај 2021 (МИА) - Јапонскиот весник „Асахи“, кој е официјален партнер на Олимписките игри во Т...

Image

Остани поврзан