• петок, 21 јуни 2024
Град Скопје: Немаме надлежност за дератизација или постапување во случаи со змии, други влекачи или глодари

Град Скопје: Немаме надлежност за дератизација или постапување во случаи со змии, други влекачи или глодари

Скопје, 21 јуни 2024 Поврзано со дезинформациите пласирани во јавноста, а во врска со послед...

Опожарено возило на скопјанец

Опожарено возило на скопјанец

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - Триесет и тригодишен скопјанец утрово, во...

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради „Парадата на гордоста“

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради „Парадата на гордоста“

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - Утре од 15:00 часот во централното градско подрачје во Скопје ќе има по...

Поради Задушница денеска и утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Поради Задушница денеска и утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - Денеска и утре по повод верскиот празник Задушница, Единицата за безбед...

Конференција „Мерки за енергетска ефикасност како одговор на енергетската криза и зголемена конкурентност“

Конференција „Мерки за енергетска ефикасност како одговор на енергетската криза и зголемена конкурентност“

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - Во Скопје денеска се одржа конференција насловена  „Мерки за енерг...

Сладоледи за животните во скопската Зоолошка

Сладоледи за животните во скопската Зоолошка

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - Зоолошката градина во Скопје на нејзината страница на „Фејсбук“ објави...

МВР: Приведен бегалец од затвор во Скопје

МВР: Приведен бегалец од затвор во Скопје

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - На територија на Маџари во Скопје денеска околу 14 часот полициски служ...

Левица: Јавните претпријатија во Град Скопје пред колапс, ВМРО-ДПМНЕ повторно не ги гласаше програмите

Левица: Јавните претпријатија во Град Скопје пред колапс, ВМРО-ДПМНЕ повторно не ги гласаше програмите

Скопје, 20 јуни 2024  Веќе 6 месеца ДПМНЕ во Советот на Град Скопје не ги гласа Пр...

Посебен режим на сообраќај во Скопје во петок и сабота

Посебен режим на сообраќај во Скопје во петок и сабота

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - На 21 и 22 јуни, во петок и сабота по повод верскиот празник Задушница,...

ЈП Комунална хигиена - Скопје секојдневно машински ги мие булеварите и улиците во сите скопски општини

ЈП Комунална хигиена - Скопје секојдневно машински ги мие булеварите и улиците во сите скопски општини

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - ЈП Комунална хигиена-Скопје во изминатиов период континуирано спроведув...

Без струја делови од Ѓорче Петров, Бутел и Илинден

Без струја делови од Ѓорче Петров, Бутел и Илинден

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) – Без струја денеска ќе бидат делови од општините Ѓорче Петров, Бутел и И...

Без струја утре делови од Ѓорче Петров, Бутел и Илинден

Без струја утре делови од Ѓорче Петров, Бутел и Илинден

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) – Без струја утре ќе бидат делови од општините Ѓорче Петров, Бутел и Илин...

Скопјанец повреден од заталкан куршум додека возел велосипед

Скопјанец повреден од заталкан куршум додека возел велосипед

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) – На Комплекс клиники „Мајка Тереза“ вчера со повреда од заталкано зрно о...

Приведени шест лица, затекнати како питачат на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје

Приведени шест лица, затекнати како питачат на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) - По преземени мерки за сузбивање на питачење на подрачјето на Центар и Б...

ЈП „Комунална хигиена“: Масовно непрописно исфрлање отпад во близина на контејнерите во Скопје, сторителите подлежат на санкции

ЈП „Комунална хигиена“: Масовно непрописно исфрлање отпад во близина на контејнерите во Скопје, сторителите подлежат на санкции

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Околу 40 кубни метри отпад отстраниле изми...

Image

Остани поврзан