• петок, 21 јуни 2024
Се работи на неколку инфраструктурни проекти во штипската населба Долна Железничка

Се работи на неколку инфраструктурни проекти во штипската населба Долна Железничка

Штип, 6 јуни 2024 (МИА) - Интензивно се работи на поврзување на над 20 домаќинства и 10 индустриски...

Град Скопје продолжува со реализацијата на проектите од програмата „За модерно Скопје“

Град Скопје продолжува со реализацијата на проектите од програмата „За модерно Скопје“

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Градот Скопје продолжува со реализацијата на проектите од програмата „За...

Во тек неколку проекти на општина Дебар за подобри услови за граѓаните

Во тек неколку проекти на општина Дебар за подобри услови за граѓаните

Дебар, 21 мај 2024 (МИА) - Во насока на подобрување на условите за живот и создавање соодветен прост...

Во Делчево реализирани активности во рамки на проектот ,,Направи разлика“

Во Делчево реализирани активности во рамки на проектот ,,Направи разлика“

Делчево, 29 април 2024 (МИА) - Во Делчево реализирани активности во рам...

Ковачки: Се обврзуваме на реконструкција на пругата Велес-Кочани и на автопатот Катланово-Велес и многу други проекти за велешани

Ковачки: Се обврзуваме на реконструкција на пругата Велес-Кочани и на автопатот Катланово-Велес и многу други проекти за велешани

Скопје, 28 април 2024 Ќе ги вратиме сите железнички линии во функција, ќе ја реконструираме...

Мицкоски и Пецаков во увид на градежни активности на три локации низ Охрид

Мицкоски и Пецаков во увид на градежни активности на три локации низ Охрид

Охрид, 18 април 2024 (МИА) – Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во рамки на работнат...

Ковачки: Со новата влада во Општина Илинден ќе се слеат над 9 милиони евра за инфраструктурни проекти

Ковачки: Со новата влада во Општина Илинден ќе се слеат над 9 милиони евра за инфраструктурни проекти

Скопје, 13 април 2024 Уште 11 дена до големата победа на ВМРО-ДПМНЕ. Уште 11 дена кога народ...

Ковачки: Со владата од ВМРО-ДПМНЕ следат реконструкции на патиштата и 7 милиони евра за локални проекти во Пробиштип

Ковачки: Со владата од ВМРО-ДПМНЕ следат реконструкции на патиштата и 7 милиони евра за локални проекти во Пробиштип

Скопје, 11 април 2024  Дојдено е времето да се ослободиме од власта на ДУИ и СДС. Проби...

Претставници на ФИФА остварија посета на ФФМ Академија

Претставници на ФИФА остварија посета на ФФМ Академија

Скопје, 1 април 2024 (МИА) - ФИФА претставниците, Томас Данилевичиус, во улога на регионален техничк...

Млади од Кавадарци реализираат проекти за промоција на хумани вредности 

Млади од Кавадарци реализираат проекти за промоција на хумани вредности 

Кавадарци, 29 март 2024 (МИА) - Млади од Кавадарци, со шест микро проекти учествуваат во активности...

Поддршка од „Еуримаж“ за македонските копродуценти

Поддршка од „Еуримаж“ за македонските копродуценти

Скопје, 27 март 2024 Паневропскиот филмски фонд „Еуримаж“ додели финансиски средства за 26 п...

Бочварски: Даваме огромна финансиска поддршка на сите општини, до сега реконструиравме преку 180 локални улици и патишта

Бочварски: Даваме огромна финансиска поддршка на сите општини, до сега реконструиравме преку 180 локални улици и патишта

Скопје, 21 март 2024 (МИА) - Инвестираме преку 40 милиони денари во капитални проекти за граѓаните н...

Трајковски: СОС Детско село згрижува 180 дечиња, имаме 86 згрижувачки семејства

Трајковски: СОС Детско село згрижува 180 дечиња, имаме 86 згрижувачки семејства

Скопје, 20 март 2024 (МИА) - СОС Детско село - Македонија згрижува 180...

Преку ТАВ програмата реализирани 70 проекти

Преку ТАВ програмата реализирани 70 проекти

Скопје, 15 март 2024 (МИА) - Преку ТАВ програмата досега се реализирани скоро 70 проекти, а останува...

ГЕМ: Европа е на удар поради плановите да потроши 84,1 милијарди евра за нови проекти за гас

ГЕМ: Европа е на удар поради плановите да потроши 84,1 милијарди евра за нови проекти за гас

Сан Франциско, 6 март 2024 (МИА) - Истражувачкиот центар Глобал Енерџи Монитор - ГЕМ (Global Energy...

Image

Остани поврзан