• петок, 24 мај 2024
Претседателот на Управниот суд Сејднини ги отфрла тврдењата дека врши притисок врз судиите кои одлучуваат за тужбите на Европскиот фронт

Претседателот на Управниот суд Сејднини ги отфрла тврдењата дека врши притисок врз судиите кои одлучуваат за тужбите на Европскиот фронт

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Управниот суд Бурим Сејдини вечерва на прес-конференциј...

Со редовни контроли на гинеколог до поквалитетен живот

Со редовни контроли на гинеколог до поквалитетен живот

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Забележан е пораст на женски лица кои преве...

ДИК ги објави првичните резултати од претседателските избори, Силјановска Давкова со повеќе од двојна предност пред Пендаровски

ДИК ги објави првичните резултати од претседателските избори, Силјановска Давкова со повеќе од двојна предност пред Пендаровски

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) на прес-конференција ги објави првичните...

Прес-конференција на Движењето ЗНАМ (во живо)

Прес-конференција на Движењето ЗНАМ (во живо)

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Прес-конференција на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија. &nbs...

Прес-конференција на претседателот на ССМ (во живо)

Прес-конференција на претседателот на ССМ (во живо)

Скопје, 18 април 2024 (МИА) - Прес-конференција на претседателот на ССМ, Слободан Трендафилов во врс...

Прес-конференција за претставата „Хеда Габлер“ во Драмски театар Скопје

Прес-конференција за претставата „Хеда Габлер“ во Драмски театар Скопје

Скопје, 17 април 2024 (МИА) – Во Драмскиот театар Скопје денеска ќе се одржи прес-конференција за пр...

Тен Хаг ги загуби нервите по ремито со Борнмут

Тен Хаг ги загуби нервите по ремито со Борнмут

Манчестер, 14 април 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг не ги зачува нервите п...

Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднин

Шкријељ: Пендаровски е претседател на сите граѓани со визија за европска иднин

Скопје, 12 април 2024   Изборот пред граѓаните на овие претседателски избори е пом...

Тим за комуникации „Претседател за сите - Стево Пендаровски“: Демант на изнесени лажни наводи на прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ 

Тим за комуникации „Претседател за сите - Стево Пендаровски“: Демант на изнесени лажни наводи на прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ 

6 април 2024  Демант на изнесени лажни наводи на прес-конференција на ВМРО-ДПМН...

Османи: Ова не се обични избори, туку се народен референдум што ќе ја определи иднината на државата

Османи: Ова не се обични избори, туку се народен референдум што ќе ја определи иднината на државата

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - Нашата држава се наоѓа на крстопат. Еден п...

Прес-конференција на претседателот на ДУИ Али Ахмети (во живо)

Прес-конференција на претседателот на ДУИ Али Ахмети (во живо)

Скопје, 19 март 2024 (МИА) – Прес-конференција на претседателот на Демократската унија за интеграции...

Прес-конференција на министерот за труд и социјална политика Велковски (во живо)

Прес-конференција на министерот за труд и социјална политика Велковски (во живо)

Скопје, 18 март 2024 (МИА) - Прес-конференција на министерот за труд и...

Прес-конференција на министерот за земјоделство Николовски и директорот на Платежна агенција Бачовски (во живо)

Прес-конференција на министерот за земјоделство Николовски и директорот на Платежна агенција Бачовски (во живо)

Скопје, 14 март 2024 (МИА) - Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовск...

Претседателот Пендаровски ќе одржи прес-конференција

Претседателот Пендаровски ќе одржи прес-конференција

Скопје, 1 март 2024 (МИА)  - Претседателот Стево Пендаровски денеска напладне ќе одржи прес-кон...

ИЗБОРИ 2024 / Димитриевски: Собраните потписи се одговорност и обврска, граѓаните ја препознаваат различноста на ЗНАМ

ИЗБОРИ 2024 / Димитриевски: Собраните потписи се одговорност и обврска, граѓаните ја препознаваат различноста на ЗНАМ

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Лидерот на партијата „За наша Македонија“ (ЗНАМ), Максим Димитриевс...

Image

Остани поврзан