• петок, 21 јуни 2024
Богата забавна програма за Третото издание на  Охридскиот фестивал на виното

Богата забавна програма за Третото издание на Охридскиот фестивал на виното

Охрид, 6 јуни 2024 (МИА) – Врвна понуда на вина, проследена со богата музичка програма и неповтoрлив...

Велигденов: Вработените во подружниците на Македонска пошта протестираат, на 7 јуни ќе организираат штрајк

Велигденов: Вработените во подружниците на Македонска пошта протестираат, на 7 јуни ќе организираат штрајк

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) – Вработените во сите подружници на Македонска пошта денеска организираат...

Иран најави промена на својата нуклеарна доктрина доколку се почуствува воено загрозен од Израел

Иран најави промена на својата нуклеарна доктрина доколку се почуствува воено загрозен од Израел

Техеран, 9 мај 2024 (МИА) - Иран ќе мора да ја промени својата нуклеарна доктрина доколку Израел му...

„Каков град?“ во киното на Железничка зграда

„Каков град?“ во киното на Железничка зграда

Скопје, 28 април 2024 (МИА) - Во киното на Железничка зграда денеска од 12 часот ќе се одржи настано...

МИА НАЈАВИ (ДПЛ)

МИА НАЈАВИ (ДПЛ)

25 април 2024 Скопје – Министерката за одбрана Славјанка Петровска ќе се об...

Изборната кампања за претседателските избори влегува во втората половина, за парламентарните избори почнува на 18 април

Изборната кампања за претседателските избори влегува во втората половина, за парламентарните избори почнува на 18 април

Скопје, 13 април 2024 (МИА) - Изборната кампања на претседателските кан...

Премиерката на Исланд, Јакобсдотир најави дека ќе поднесе оставка, ќе се кандидира за функцијата претседател

Премиерката на Исланд, Јакобсдотир најави дека ќе поднесе оставка, ќе се кандидира за функцијата претседател

Рејкјавик, 5 април 2024 (МИА) - Исландската премиерка Катрин Јакобсдотир денеска најави дека ќе подн...

Најавена преработка на „Пирати од Карибите“

Најавена преработка на „Пирати од Карибите“

Лос Анџелес, 27 март 2024 (МИА) - Продуцентот Џери Брукхајмер, кој претходно работеше на сите пет фи...

Конференција „Како да комуницираме за животната средина во растечката еколошка криза: практични искуства и нови перспективи“

Конференција „Како да комуницираме за животната средина во растечката еколошка криза: практични искуства и нови перспективи“

Скопје, 27 март 2024 (МИА) - Конференција „Како да комуницираме за...

Најголемите партии ги претставија програмите за изборите за пратеници, денеска ќе се знае редоследот на претседателските кандидати

Најголемите партии ги претставија програмите за изборите за пратеници, денеска ќе се знае редоследот на претседателските кандидати

Скопје, 25 март 2024 (МИА) - Активностите на учесниците на двојните избори за претседател на 24 апри...

МКД МИА Најави МКД (ДПЛ)

МКД МИА Најави МКД (ДПЛ)

24 март 2024 Кичево - Отворен ден на Армијата по повод одбележување на 75 г...

Двојна изведба на балетската претстава „Заспаната убавица“ од П. И. Чајковски

Двојна изведба на балетската претстава „Заспаната убавица“ од П. И. Чајковски

Скопје, 7 март 2024 (МИА) - Денеска и утре на сцената на Националната опера и балет ќе се одржи двој...

Македонска Филхармонија ќе одржи концерт насловен „Сила“

Македонска Филхармонија ќе одржи концерт насловен „Сила“

Скопје, 7 март 2024 (МИА) - Oркестарот на Македонската Филхармонија ќе го изведе концертот насловен...

Изложба  „Жените од светот низ историјата - Жената симбол и инспирација“

Изложба „Жените од светот низ историјата - Жената симбол и инспирација“

Скопје, 7 март 2024 (МИА) – Во Галеријата „КО-РА“(Голем салон) во Ј.У Дом на култура „Кочо Рацин“ –...

Почнува мандатот на третата техничка Влада пред парламентарните избори на 8 мај

Почнува мандатот на третата техничка Влада пред парламентарните избори на 8 мај

Скопје, 28 јануари 2024 (МИА) - Единаесеттите парламентарни избори во земјава ќе се одржат на 8 мај,...

Image

Остани поврзан