• недела, 14 јули 2024
Топлотниот бран поволен за жетвата на јачменот и пченицата, останатите култури загрозени

Топлотниот бран поволен за жетвата на јачменот и пченицата, останатите култури загрозени

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Топлотниот бран со многу високи температури што ја зафати земјава непов...

Засилено полициско присуство во општина Центар за поголема безбедност

Засилено полициско присуство во општина Центар за поголема безбедност

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Полициски службеници од СВР Скопје синоќа почнаа со преземање зајакнати...

МИА Најави МКД (ДПЛ)

МИА Најави МКД (ДПЛ)

12 јули 2024  Скопје – Одбележување на 11 Јули - Меѓународниот ден на...

Филмот „Бизнисот на задоволството“ пред уругвајската публика

Филмот „Бизнисот на задоволството“ пред уругвајската публика

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Политичкиот трилер „Бизнисот на задоволството“ на Гоце Цветановски влез...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 11 јули 2024 (МИА) - На 11.07.2024 во 10.25 часот од страна на полициски службеници...

Водата на Охридско Езеро 26 степени, а на Преспанско 27,5

Водата на Охридско Езеро 26 степени, а на Преспанско 27,5

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) - Температурата на Дојранското Езеро изнесува 29,5 степени целзиусови, а н...

Северна Македонија во средина според успешноста на земјите од Енергетската заедница

Северна Македонија во средина според успешноста на земјите од Енергетската заедница

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Би ја напуштиле групата, но би биле дисквал...

Сончево и топло, до 34 степени

Сончево и топло, до 34 степени

Скопје, 5 јули 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална обл...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 4 јули 2024 Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар подн...

И утре посвежо со локален пороен дожд, од петок температурата во пораст

И утре посвежо со локален пороен дожд, од петок температурата во пораст

Скопје, 3 јули 2024 (МИА) - И утре времето ќе биде променливо облачно и посвежо, со локален пороен д...

Најмногу дожд во Дојран, утрово најсвежо на Попова Шапка

Најмногу дожд во Дојран, утрово најсвежо на Попова Шапка

Скопје, 3 јули 2024 (МИА) - Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Дојран, 16 литри на метар кв...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 2 јули 2024 На 01.07.2024 во 14.30 часот, полициски службеници од ОВР Кичево...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 28 јуни 2024 

УХМР: Поради најавените врнежи, можни зголемувања на водостоите и комунални проблеми во градските средини

УХМР: Поради најавените врнежи, можни зголемувања на водостоите и комунални проблеми во градските средини

Скопје, 26 јуни 2024 (МИА) - Интензивни зголемувања на речните водостои и локални комунални проблеми...

МИА Најави МКД (ДПЛ)

МИА Најави МКД (ДПЛ)

26 јуни 2024  Скопје – Претседателот на Собранието на Република Северн...

Image

Остани поврзан