• петок, 21 јуни 2024
Поради климатските промени, 90 отсто од традиционалните вински региони ќе исчезнат

Поради климатските промени, 90 отсто од традиционалните вински региони ќе исчезнат

Вашингтон, 28 март 2024 (МИА) - Околу 90 проценти од некои од традиционалните региони за производств...

Нови научни сознанија за прстените на Сатурн

Нови научни сознанија за прстените на Сатурн

Хјустон, 25 мај 2023 (МИА) - Нови податоци и сознанија собрани со помош на вселенското летало „Касин...

Истражување: Половина од животинските видови во светот во опаѓање

Истражување: Половина од животинските видови во светот во опаѓање

Белфаст, 23 мај 2023 (МИА) - Речиси половина од животинските видови во...

Чистачите на чевли во САД се надеваат дека нивниот занает нема да исчезне

Чистачите на чевли во САД се надеваат дека нивниот занает нема да исчезне

Њујорк, 7 март 2023 (МИА) - Чист...

Пријавено исчезнување на 43-годишник со здравствени проблеми

Пријавено исчезнување на 43-годишник со здравствени проблеми

Тетово, 25 септември 2022 (МИА) - Тетовската полиција информира дека кај нив е пријавено исчезнување на...

Непалската војска го лоцираше местото на авионската несреќа

Непалската војска го лоцираше местото на авионската несреќа

Катманду, 30 мај 2022 (МИА) - Лоцирано е местото каде падна авионот, што исчезна во текот на вчерашниот...

Дебата „Нелегалното оружје и организираниот криминал: сè е поврзано“

Дебата „Нелегалното оружје и организираниот криминал: сè е поврзано“

Скопје, 16 февруари 2022 (МИА) – Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, на денешниот онлајн н...

Авион со 17 патници исчезна над Сибир

Авион со 17 патници исчезна над Сибир

Москва, 16 јули 2021 (МИА) - Авион Антонов 28 (Ан-28) со 17 луѓе денеска исчезна од радарите во регионо...

Кралски ботанички градини: Приближно 40 растителни видови се пред исчезнување

Кралски ботанички градини: Приближно 40 растителни видови се пред исчезнување

Лондон, 7 октомври 2020 (МИА) - Истражувањето на британските Кралски ботанички градини (РБГ) во кое уче...

Image

Остани поврзан