• четврток, 18 јули 2024
Левица: Нераскинувањето на Договорот со Бехтел и Енка го прави ДПМНЕ соучесник во најголемиот криминал на СДСМ и ДУИ

Левица: Нераскинувањето на Договорот со Бехтел и Енка го прави ДПМНЕ соучесник во најголемиот криминал на СДСМ и ДУИ

Скопје, 15 јули 2024 Додека партискиот шеф, а сега - премиер, Христијан Мицкоски, во пр...

Инзаги за продолжување на договорот со Интер: Се чувствувам како дома

Инзаги за продолжување на договорот со Интер: Се чувствувам како дома

Милано, 13 јули 2024 (МИА) - Тренерот на Интер, Симоне Инзаги го коментираше продолжувањето на догов...

ДЗС потпиша договор со двајцата пензионирани пилоти на „Ер трактор“, се очекува нивно вклучување во гаснењето на пожарот во Неготинско

ДЗС потпиша договор со двајцата пензионирани пилоти на „Ер трактор“, се очекува нивно вклучување во гаснењето на пожарот во Неготинско

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) – Дирекцијата за заштита и спасување потпиша договор со двајцата пензиони...

Саливан: Треба да се усогласат многу детали за постигнување договор за прекин на огнот во Газа

Саливан: Треба да се усогласат многу детали за постигнување договор за прекин на огнот во Газа

Вашингтон, 11 јули 2024 (МИА) - Советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк Саливан ден...

Нетанјаху: Посветен сум на рамковниот договор за прекин на огнот во Газа

Нетанјаху: Посветен сум на рамковниот договор за прекин на огнот во Газа

Ерусалим, 11 јули 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави денеска дека останува п...

„Вашингтон Пост“: Договорени принципите на договорот за примирје во Газа

„Вашингтон Пост“: Договорени принципите на договорот за примирје во Газа

Ерусалим, 11 јули 2024 (МИА) - Израел и Хамас се договорија за принципите за ослободување заложници...

Македонски Концепт со официјално барање до МНР за раскинување на договорот со Бугарија

Македонски Концепт со официјално барање до МНР за раскинување на договорот со Бугарија

Скопје, 11 јули 2024 Националниот Комитет на политичката партија Македонски Концепт, тргнува...

Палиња потпиша за Баерн

Палиња потпиша за Баерн

Минхен, 11 јули 2024 (МИА) - Баерн Минхен на својата официјална веб-страница објави дека потпиша дог...

Николоски: Договорот со „Бехтел и Енка“ не може да се декласифицира без согласност од другата страна, целта е да добиеме што повеќе километри за истите пари

Николоски: Договорот со „Бехтел и Енка“ не може да се декласифицира без согласност од другата страна, целта е да добиеме што повеќе километри за истит...

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Договорот со „Бехтел и Енка“ за изградба на автопатските делници од кор...

„Новоматик Македонија“ стана генерален спонзор на фудбалскиот клуб „Вардар“

„Новоматик Македонија“ стана генерален спонзор на фудбалскиот клуб „Вардар“

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) - Компанијата „Новоматик Македонија“ стана генерален спонзор на фудбалскио...

Инзаги ќе добива 6,5 милиони евра по сезона во Интер

Инзаги ќе добива 6,5 милиони евра по сезона во Интер

Милано, 9 јули 2024 (МИА) - Симоне Инзаги ќе добива 6,5 милиони евра нето по сезона според неговиот...

Стармер: Можен подобрен договор со ЕУ во услови по Брегзит

Стармер: Можен подобрен договор со ЕУ во услови по Брегзит

Белфаст, 8 јули 2024 (МИА) - Новиот британски премиер Кир Стармер денеска изјави дека ќе изгради под...

Смотрич: Договорот за прекин на огнот е пораз за Израел

Смотрич: Договорот за прекин на огнот е пораз за Израел

Тел Авив, 8 јули 2024 (МИА) - Израелскиот министер за финансии Безалел Смотрич денеска изјави дека и...

Новиот договор со Лејкерс може да биде последен во кариерата на Леброн

Новиот договор со Лејкерс може да биде последен во кариерата на Леброн

Лос Анџелес, 8 јули 2024 (МИА) – Ѕвездата на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс одговори на прашањето...

Јапонија и Филипините потпишаа договор за одбранбена соработка

Јапонија и Филипините потпишаа договор за одбранбена соработка

Манила, 8 јули 2024 (МИА) - Јапонија и Филипините денеска потпишаа клучен одбранбен договор што овоз...

Image

Остани поврзан