• четврток, 20 јуни 2024
Девојче од Србија има три различни вида коса

Девојче од Србија има три различни вида коса

Лесковац, 11 јyни 2024 (МИА) - Софија од Лесковац, Србија, има три години и „три вида“ коса. Ако се...

Совети за помалку стресно прво родителство

Совети за помалку стресно прво родителство

Скопје, 11 јyни 2024 (МИА) - За оние кои претходно не биле родители, обично родителството е вистинск...

Одговорно родителство за детето да не израсне во нарцис

Одговорно родителство за детето да не израсне во нарцис

Лос Анџелес, 4 јyни 2024 (МИА) - Родителството, во смисла на воспитувањето емоционално стабилни деца...

Штипските детски градинки утре ќе го одбележат Денот на детето

Штипските детски градинки утре ќе го одбележат Денот на детето

Штип, 31 мај 2024 (МИА) - Дечињата и родителите утре ќе учествуваат во одбележување на 1 јуни - Дено...

ЦУК: Хеликоптерски транспортирано болно дете  од Охрид до Истанбул

ЦУК: Хеликоптерски транспортирано болно дете од Охрид до Истанбул

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Центарот за управување со кризи (ЦУК) соопшти дека утрово е реализиран х...

УНРВА: На секои 10 минути загинува по едно дете во Појасот Газа

УНРВА: На секои 10 минути загинува по едно дете во Појасот Газа

Аман, 21 април 2024 (МИА) - Агенцијата на Обединетите нации за помош на палестинските бегалци (УНРВА...

Разновидна исхрана за правилен развој на детскиот мозок

Разновидна исхрана за правилен развој на детскиот мозок

Лос Анџелес, 16 април 2024 (МИА) - Храната што децата ја јадат влијае на нивниот развој, но и на раз...

Хенри Кавил ќе стане татко

Хенри Кавил ќе стане татко

Лос Анџелес, 16 април 2024 (МИА) - Можеби еден од најпосакуваните ергени во Холивуд, Хенри Кавил отк...

Суки Вотерхаус и Роберт Патинсон станаа родители

Суки Вотерхаус и Роберт Патинсон станаа родители

Лос Анџелес, 26 март 2024 (МИА) - Глумицата и модел, Суки Вотерхаус и нејзиниот свршеник Роберт Пати...

Обвинителство: Барање за подготвителна постапка против малолетник за убиство на дете во Прилеп

Обвинителство: Барање за подготвителна постапка против малолетник за убиство на дете во Прилеп

Скопје, 1 март 2024Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе Барање за поведување подготв...

Педијатрите откриваат која храна е забранета за нивните деца

Педијатрите откриваат која храна е забранета за нивните деца

Лос Анџелес, 23 февруари 2024 (МИА) - Пред да се одлучат за деца, идните родители вообичаено замислу...

Петличковски: Кај детето хоспитализирано на Детската клиника се применува имуносупресивна терапија

Петличковски: Кај детето хоспитализирано на Детската клиника се применува имуносупресивна терапија

Скопје, 7 февруари 2024 (МИА) - Кај четиригодишниот пациент кој е вакци...

Мајка од Струмица осомничена за запуштање и малтретирање на дете

Мајка од Струмица осомничена за запуштање и малтретирање на дете

Скопје, 3 февруари 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Струмица донесе наредба за спроведувањ...

Дете од Хонг Конг има ист коефициент на интелигенција како Ајнштајн

Дете од Хонг Конг има ист коефициент на интелигенција како Ајнштајн

Хонг Конг, 1 февруари 2024 (МИА) - Сајрус Леунг, 12-годишно дете од Хонг Конг, кое живее во Велика Б...

Здрави разговори за младешката љубов

Здрави разговори за младешката љубов

Њу Делхи, 31 јануари 2024 (МИА) - Зборувањето со родителите за љубов и романтичните врски, за м...

Image

Остани поврзан