• недела, 14 јули 2024
На аеродромот во Скопје реализиран првиот лет на „AJet“ од аеродромот Сабиха Гокчен во Истанбул

На аеродромот во Скопје реализиран првиот лет на „AJet“ од аеродромот Сабиха Гокчен во Истанбул

Скопје, 13 јули 2024 (МИА) - На Меѓународниот аеродром во Скопје попладнево пристигнаа патниците од...

СВР Скопје го расчисти случајот со наводно киднапирање и самозапалување на момче од Скопје

СВР Скопје го расчисти случајот со наводно киднапирање и самозапалување на момче од Скопје

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - СВР Скопје го расчисти кривично правниот настан за кој на 4 јули беше &...

Во Скопје санкционирани 122 возачи

Во Скопје санкционирани 122 возачи

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Во Скопје, изречени се 122 мерки, меѓу кои...

Надлежните апелираат за рационално користење на водата во Скопје

Надлежните апелираат за рационално користење на водата во Скопје

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Јавното претпријатие Водовод и канализациј...

„МСУ – Скопје ремек дела за сите“, единствен македонски проект, избран од „Фондот за културно наследство на Хедли за Југоисточна  Европа“

„МСУ – Скопје ремек дела за сите“, единствен македонски проект, избран од „Фондот за културно наследство на Хедли за Југоисточна  Европа“

Скопје, 10 јули 2024 (МИА)- „МСУ- Скопје ремек дела за сите” е единстве...

Николоски најави откочување на работата на автопатот  Кичево-Охрид и завршување до крајот на 2026 година

Николоски најави откочување на работата на автопатот Кичево-Охрид и завршување до крајот на 2026 година

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Министерот за транспорт Александар Николоски денеска најави откочување...

СДСМ: Небезбедни автобуси, ЈСП е во колапс, скопјани се гушат од запалени депониии

СДСМ: Небезбедни автобуси, ЈСП е во колапс, скопјани се гушат од запалени депониии

Скопје, 10 јули 2024   Откако ВМРО-ДПМНЕ го презема власта во Скопје, Градот бу...

Четири нови хаику книги во издание на Институтот „Инаку

Четири нови хаику книги во издание на Институтот „Инаку" од Скопје

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Во издание на Институтот „Инаку" – Скопје,...

Во Скопје изречени 126 мерки од областа на сообраќајот

Во Скопје изречени 126 мерки од областа на сообраќајот

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - На територија на Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се 126 мерк...

Оливер Зафировски назначен за директор на Клиниката за пулмологија и алергологија во Скопје

Оливер Зафировски назначен за директор на Клиниката за пулмологија и алергологија во Скопје

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Оливер Зафировски е назначен за медицински директор на Универзитетската...

Водата во Скопје безбедна за пиење

Водата во Скопје безбедна за пиење

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Водата за пиење во Скопје е безбедна, покажуваат резултатите од направен...

Сончево и топло со температури до 39 степени

Сончево и топло со температури до 39 степени

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална...

Скопјанец осомничен за илегална продажба на кокаин

Скопјанец осомничен за илегална продажба на кокаин

Скопје, 7 јули 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истр...

Полициски контроли во угостителски објекти, излетнички места и на концерт на подрачје на Скопје, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Полициски контроли во угостителски објекти, излетнички места и на концерт на подрачје на Скопје, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Скопје, 7 јули 2024 (МИА) - Во изминатото деноноќие од страна на полициски службеници од Единицата з...

Санкционирани 134 возачи во Скопје

Санкционирани 134 возачи во Скопје

Скопје, 7 јули 2024 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден, при конт...

Image

Остани поврзан