• петок, 21 јуни 2024
Македонските ракометарки со победа стартуваа на јуниорското СП во Скопје

Македонските ракометарки со победа стартуваа на јуниорското СП во Скопје

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) – Македонската женска ракометна репрезентација со триумф вечерва над САД...

ЕП: Ракометарките против Шведска, Унгарија и Турција

ЕП: Ракометарките против Шведска, Унгарија и Турција

Дебрецин, 18 април 2024 (МИА) - Женската ракометна репрезентација на Македонија предмалку ги доби пр...

Македонските ракометарки поразени од Швајцарија на Европското кадетско првенство

Македонските ракометарки поразени од Швајцарија на Европското кадетско првенство

Подгорица, 11 август 2023 (МИА) – Македонската женска кадетска ракометна репрезентација ја продолжи...

Трет пораз на македонските ракометарки Европското јуниорско првенство

Трет пораз на македонските ракометарки Европското јуниорско првенство

Миовени, 9 јули 2023 (МИА) – Македонската женска ракометна јуниорска репрезентација го претрпе трети...

Доделен шампионскиот пехар на ракометарките на Ѓорче Петров

Доделен шампионскиот пехар на ракометарките на Ѓорче Петров

Скопје, 6 мај 2023 (МИА) – Ракометарките на Ѓорче Петров го подигнаа шампионскиот трофеј, откако вче...

Македонските ракометарки поразени од Украина во првиот дуел од бараж пресметката за СП

Македонските ракометарки поразени од Украина во првиот дуел од бараж пресметката за СП

Скопје, 8 април 2023 (МИА) – Македо...

Савевски повика 18 ракометарки за натпреварите со Турција

Савевски повика 18 ракометарки за натпреварите со Турција

Скопје, 23 февруари 2023 (МИА) - Се...

Македонските ракометарки денеска против Узбекистан за втора победа на Светското кадетско првенство

Македонските ракометарки денеска против Узбекистан за втора победа на Светското кадетско првенство

Скопје, 31 јули 2022 (МИА) – Узбекистан денеска е вториот противник на македонската кадетска репрезента...

Македонските ракометарки денес ќе ги добијат ривалите во групата на ЕП

Македонските ракометарки денес ќе ги добијат ривалите во групата на ЕП

Љубљана, 28 април 2022 (МИА) – Македонската ракометна репрезентација денес ќе ги дознае противниците за...

Пинк ќе ја плати казната на норвешките ракометарки кои одбија да играат во бикини

Пинк ќе ја плати казната на норвешките ракометарки кои одбија да играат во бикини

Лос Анџелес, 27 јули 2021 (МИА) - Американската поп-панк пејачка Пинк изјави дека е подготвена и сака д...

Скандал во Франција: Тестови за бременост без знаење на ракометарките

Скандал во Франција: Тестови за бременост без знаење на ракометарките

Нант, 19 февруари 2020 (МИА) – Францускиот женски ракомет го тресе го...

Image

Остани поврзан