• недела, 21 јули 2024
Младите кошаркари поразени од Исланд, следната сезона ќе настапуваат во „Б“ дивизијата

Младите кошаркари поразени од Исланд, следната сезона ќе настапуваат во „Б“ дивизијата

Гдиња, 20 јули 2024 (МИА) - Во натпреварот за пласман од 13. до 16. позиција на Европското првенство...

Македонија го доживеа петтиот пораз на Европското за младинци

Македонија го доживеа петтиот пораз на Европското за младинци

Гдиња, 18 јули 2024 (МИА) - Македонската младинска репрезентација доживеа петти пораз на Европското...

Младите кошаркари поразени од фаворитот Словенија на ЕП

Младите кошаркари поразени од фаворитот Словенија на ЕП

Гдиња, 17 јули 2024 (МИА) - Младинската репрезентација на Македонија за кошаркари до 20 години го пр...

Активни повеќе пожари, испратена меѓународна помош за гаснење

Активни повеќе пожари, испратена меѓународна помош за гаснење

Скопје, 17 јули 2024 (МИА) – Повеќе пожари сѐ уште се активни на територија на државава од кои најза...

Активни 13 пожари, изгаснати три

Активни 13 пожари, изгаснати три

Скопје, 16 јули 2024 (МИА) – Во моментов има 13 активни пожари на територијата на Република Северна...

Хрватска испраќа канадер со два екипажи во земјава

Хрватска испраќа канадер со два екипажи во земјава

Загреб, 16 јули 2024 (МИА) – Министерството за одбрана на Република Хрватска испраќа авион Канадер с...

Мицотакис: Грција нема да ги открие „оружјата“ што ѝ се на располагање доколку соседната земја продолжи со актуелната тактика

Мицотакис: Грција нема да ги открие „оружјата“ што ѝ се на располагање доколку соседната земја продолжи со актуелната тактика

Атина, 12 јули 2024 (МИА) – Грција во овој момент нема да ги открие „ор...

Стрип Центарот на Македонија - Велес отпечати нови стрипови на македонски јазик

Стрип Центарот на Македонија - Велес отпечати нови стрипови на македонски јазик

Велес,11 јули 2024 (МИА) - Како дел од Годишната програма на Министерството за култура - Сектор изда...

Маринакис: Европскиот пат на Северна Македонија поминува низ Грција

Маринакис: Европскиот пат на Северна Македонија поминува низ Грција

Атина, 11 јули 2024 (МИА) – Владата и премиерот Кирјакос Мицотакис следат одговорна надворешна полит...

Мицотакис: Најфундаменталниот аспект на Договорот Преспа е името Северна Македонија кое мора да се користи и во внатрешноста и надвор

Мицотакис: Најфундаменталниот аспект на Договорот Преспа е името Северна Македонија кое мора да се користи и во внатрешноста и надвор

Атина, 9 јули 2024 (МИА) – Кога слушам дека новата Влада на Северна Македонија во внатрешноста на зе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) - СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.И.(54) од Тетово, поради постоење ос...

Македонија со три претставници во АБА2 лигата

Македонија со три претставници во АБА2 лигата

Белград, 8 јули 2024 (МИА) - Македонија следната сезона ќе има три претставници во АБА-2 лигата....

Централна планска агенција ќе го реши деценискиот застој со инфраструктурата во Македонија

Централна планска агенција ќе го реши деценискиот застој со инфраструктурата во Македонија

Скопје, 8 јули 2024 Состојбата со капиталните инвестиции во Македонија е катастрофална - не...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - СВР Скопје поднесе кривична пријава против Ј.С.(33) од Скопје, з...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 5 јули 2024 (МИА) - На 04.07.2024 во 16.45 часот во Свети Николе, полициски службени...

Image

Остани поврзан